Velomaratons «Barona taka» aicina!

Svētdien, 22. VII, ikviens kopā ar velomaratona «Barona taka» dalībniekiem var piedalīties noslēguma posma Abavas rumba – Dundaga braucienā.

«Barona taka» ir velomaratons, kas notiek jau astoto gadu pēc kārtas, iemantojot Latvijas velobraucēju uzticību un atsaucību. Jau pats nosaukums vēstī par tā izcelsmi. 1859. gada vasarā Krišjānis Barons devās ar kājām no studiju vietas Tērbatas (Tartu) Universitātē uz dzimtajām mājām Dundagā. Tagad šo ceļa posmu, 1000 kilometrus, veic ar velosipēdiem. Velomaratona laikā dalībnieki stāda kokus, dzied, sporto, papildina zināšanas un vienojas radošās izpausmēs.

Svētdien, 22. VII, iespēja ikvienam kopā ar velomaratona «Barona taka» dalībniekiem piedalīties noslēguma posma Abavas rumba – Dundaga braucienā. Var pievienoties jebkurā citā maršruta vietā: Stendē, Talsos, Valdemārpilī, «Laumu» dabas parkā vai Dundagas pievārtē.

Tiem, kas cer uz skaistu aizvizināšanu komplektā ar savu velosipēdu no rīta līdz Abavas rumbai, nekavējoties jāpiesakās Dundagas Tūrisma informācijas centrā pie Alandas, tel. 29444395, jo vietu skaits ir ierobežots! Izbraukšana pulksten 8.30 no Dundagas pils.

22. VII plkst. 19.00 Dundagas parka estrādē pasākuma noslēgums ar «Barona takas» patroneses Vairas Vīķes–Freibergas meistarklasi «Prieka, spēka un mīlestības meklējumi tautas dainās». Pēc tam koncerts, kurā piedalīsies Liepājas folkloras grupa «Atštaukas», velotriāla klubs «Karters», Kārlis Auzāns un «Nepieradinātā folka grupa». Ieeja brīva.

23. VII plkst. 10.00 tradicionālā Barona apļa brauciens ap Dundagu (ap 35 km). Iesākumā košumkrūmu stādīšana Dundagas tirgus laukumā. Līdzi jāņem nedaudz naudas vietējo produktu nogaršošanai. Pulcēšanās pie pils. Pieteikties Dundagas TIC.

Alanda Pūliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.07.16.velobrauciens.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki