Stāvlaukums un ceļi Pitragā

Sestdien, 4. VIII plkst. 14.00 Pitragā pie autobusa galapunkta paredzēta Dundagas novada pašvaldības un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvju tikšanās ar ciema iedzīvotājiem, lai pārrunātu par paredzētā auto stāvlaukuma izvietošanu un piekļuvi tam.

Auto stāvlaukums paredzēts Pitraga ciemā pie ceļa, kas ved uz jūru un kuru izmanto piekrastes zvejas vajadzībām. Stāvlaukumam iespējamais laukums atrodas meža ielokā aptuveni 100 m no pludmales. Līdz pludmalei ved zemes ceļš, bet apkārtne ir praktiski neskarta. Privātmāju apbūve beidzas aptuveni 150 m pirms plānotā stāvlaukuma. Lai teritorija būtu piemērota tūristu un atpūtnieku uzņemšanai, vajag labiekārtot auto stāvlaukumu brīvajā meža ielokā. No dabas aizsardzības viedokļa, teritorija ir dabiska un cilvēka ietekme, izņemot esošo ceļu, ir minimāla. Tomēr vasarā dabu ietekmē atpūtnieki ar auto novietošanu mežā, atkritumiem.

Lai mazinātu atpūtnieku pieaugušo ietekmi šajā piekrastes vietā, vajag labiekārtot oficiālu stāvlaukumu un minimāli to aprīkot ar atkritumu urnu, tualeti, informācijas stendu.

Uz tikšanos aicināti ne tikai ciema iedzīvotāji, bet arī citi interesenti.

Lauris Laicāns

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.07.31.stavlaukums_un_celi_pitraga.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki