Senioru dejotāji Kolkā

No 14. līdz 17. VIII Kolkā radoši izglītojās Latvijas Senioru deju apvienības biedri — 16 senioru deju kolektīvu vadītāji no visas Latvijas — Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Rēzeknes, Siguldas, Ventspils, Bārkavas, Skrīveriem, Ogres u.c., kā arī viena vadītāja no Hījumā salas Igaunijā.

Deju kolektīvu vadītāji kursos apguva senioru deju metodiku un jaunas dejas, ko pēc tam mācīt savu kolektīvu dalībniekiem. Latvijas Senioru deju apvienības vadītāja Laimdota Andersone pastāstīja, ka senioru deju kustība Latvijā sākusies 1999. gadā Madonā. Kopš 2006. gada Latvijas deju kopas apvienojušās Latvijas Senioru deju apvienībā, bet kopš 2010. gada Latvija kļuvusi par Starptautiskās Senioru deju asociācijas dalībvalsti.

Starptautiskajā kustībā iesaistījušās 13 Eiropas valstis un Brazīlija. Kustības dalībnieki apgūst dejas, lai tās kopīgos festivālos varētu dejot visi kopā, kas dalībniekiem sagādā vislielāko prieku. Lielos festivālos kopīgā dejā apvienojas pat 100 pāru, bet dejotāju vecuma amplitūda ir 50 – 100 gadi!

16. VIII augustā kolceniekus iepriecināja jauks koncerts Kolkas stadionā. Jaunapgūtās dejas dejoja senioru deju kolektīvu vadītāji un dziedāja mūsu pašu ansamblis «Sarma», bet pēdējā dejā jau iesaistījās arī dziedātājas un skatītāji!

Dzintra Tauniņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.08.20.seniori_dejotaji_kolka.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki