Audzējam gliemežus!

interreg4.jpgeu_erdf.jpgmussel.jpg

Kurzemes Plānošanas reģions aicina Latvijas zivsaimniekus uz pirmo reģionālo diskusiju par gliemju audzēšanas biznesa potenciālu Baltijas jūras reģionā. Diskusija notiek 30. VIII Liepājā, viesnīcas «Europa City Amrita» Jēkaba hallē, plkst. 11.00.

Piedalīties aicināti pārstāvji no zivsaimniecības nozares, t.sk. zvejnieki, kuģu īpašnieki, zinātnisko, valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvji, t.sk. politikas veidotāji, biogāzes ražotāji, zivju un vistu barības ražotāji, augsnes mēslojuma un bagātinātāju ražotāji un mediju pārstāvji.

Dalībai pasākumā pieteikties līdz 29. VIII, nosūtot informāciju uz e-pastu ligita.laipeniece@kurzemesregions.lv vai zvanot pa tālruni 29400634.

Diskusija sadarbībā ar Latvijas Vides investīciju fondu notiek projektā «Baltic EcoMussel». Tā mērķis ir attīstīt gliemju audzēšanas biznesu Baltijas jūras reģionā.

Gliemju audzēšana ir populāra Francijā, Spānijā, Nīderlandē, Itālijā, Vācijā, bet Baltijas jūras reģionā līdz šim nav attīstīta. Tomēr Somijā veiktais pētījums liecina par gliemju audzēšanas iespējamību arī Baltijas jūras teritorijā. Baltijas jūrā izaudzētos gliemjus var izmantot pārtikas ražošanā, zivju un putnu barībai, biodegvielas ražošanai u.c. Līdz ar gliemju audzēšanas nozares attīstību Latvijas zivsaimniekiem tiktu sniegta iespēja palielināt ražotās produkcijas apjomu, tādējādi palielinot savu ieņēmumu potenciālu.

Projektu «Baltic EcoMussel» īsteno Austrumzviedrijas Enerģētikas aģentūra Zviedrijā, Kurzemes plānošanas reģions un Latvijas Vides investīciju fonds Latvijā un «Novia» augstskola Somijā. Tā ilgums 24 mēneši, projekta aktivitātes turpināsies līdz 2013. gada decembrim. Tā laikā plānots gliemju audzēšanu attīstīt kā komerciāli izdevīgu zivsaimniecības virzienu.

Projekta gaitā izstrādās praktiski lietojamas metodes un informatīvos materiālus, rīkos informatīvos pasākumus iespējamo uzņēmēju un citu ieinteresēto pušu iesaistīšanai gliemju audzēšanas nozarē. Tāpat projekta laikā veiks pētījumus un izstrādās metodoloģiju racionālai un ilgtspējīgai nozares attīstībai Baltijas jūras reģionā.

Projektu 77,5% apmērā līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta kopējais budžets ir 723 051 eiro.

Pasākuma darba kārtību var lejuplādēt šeit

Informāciju sagatavoja
Ilze Ārniece, sabiedrisko attiecību speciāliste
mob. 29579488, ilze.arniece@kurzemesregions.lv
Kurzemes Plānošanas reģions,
Pulkveža Brieža iela 4, Rīga, LV 1010
www.kurzemesregions.lv

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.08.27.audzejam_gliemezus.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki