Atjaunota terase — Dundagas pils seja

Atjaunotā pils terase

Par projektu, kurā sadarbojās dāņu studenti un Igurda Baņķa Valdemārpils amatniecības skolas zeļļi, jau esam rakstījuši. Abu valstu jaunieši augusta beigās darbu beiguši, un par atjaunoto terasi jau varam priecāties. Priekā lūdzām dalīties arī pils direktori Baibu Dūdu.

Lielais darbs ir izdarīts, bet lentīti vēl pušu negriezīsim. Visu pabeigt traucēja gan lietus, gan ierobežotais laiks. Pašu spēkiem vēl jāpielabo dažas konstrukcijas, tāpat uz mūsu pleciem gulstas krāsošanas darbi. Tas viss jāizdara šoruden. Bet jau tagad varam novērtēt rezultātu, kas ir acij tīkams un iepriecina.

Visnozīmīgākais veikums ir ozolkoka režģi, kas ielikti arkās un statnēs un terasei piešķir tai pienākošos eleganci. Tagad, uzejot uz terases, pārņem majestātiskuma sajūta. Par to liels prieks. No jauna ieliktie režģi ir veidoti tādi, lai atbilstu tiem, kādi terasē bija Dundagas pēdējā barona laikā.

Salabotas kritiskās, pat bīstamās vietas, un to līdzēja izdarīt būvfirma Erteks. Vēl būtisks darāms darbs — jāizgatavo ozolkoka durvis.

Ko jaunā terases dos? Vispirms, tā ir pils seja, kas sākotnēji kalpojusi par parādes ieeju un tagad atkal var pildīt šo lomu. Pie mums bieži notiek kāzu ceremonijas, tā būs galvenā ieeja jaunajam pārim un visiem viesiem. Te būs vieta, kur fotografēties. Vieta, kur rīkot neliela formāta pasākumus, kā, piemēram, Dzejas dienas. Vieta, kur gleznot. Un vēl noteikti daudz iespēju.

Tā ir vieta, ar ko varam lepoties.

Alnis Auziņš

p1090590.jpg Uz atjaunotās terases pils kundze Baiba Dūda ar dāņu studentiem un Valdemārpils amatnieku zeļļu skolotāju Igurdu Baņķi (aizmugurē centrā).
Zaļās Jumpravas foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.08.31.atjaunota_terase_dundagas_pils_seja.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki