Izrāde «Aivaru gaidot» Kolkā

aivaru.gaidot.jpg

22. septembrī plkst. 17.00 Kolkas tautas namā Gunāra Priedes luga «Aivaru gaidot» teātra studijas Haritas iestudējumā.

Tā ir groteska spēle ar solo dziedājumiem un pāru dejām, izrāde par to plaisu, kas pastāv un aug arvien lielāka starp dzīvi pilsētā un dzīvi laukos, par materiālo un garīgo vērtību balansu, par mīlestību un egoismu.

Iestudējums uzdod jautājumus: «Kādiem ideāliem ir vērts veltīt dzīvi? Kā un vai šo ideālu esamību var ietekmēt īpašas, «harizmātiskas» personības?»

It kā idilliskā un harmoniskā lauku mājā ziemas vakarā nelaimes gadījuma dēļ nonāk trīs Rīgas studenti. Uz notiekošo cūku bēru fona, kas šajā mājā ir svētki, mainās jauniešu attiecības un atklājas dziļākie slāņi mājas iedzīvotāju dvēselēs. Gunāra Priedes luga «Aivaru gaidot» nav iestudēta gandrīz 40 gadus un tiek uzskatīta par stila ziņā spilgtāko un grūtāk risināmo Gunāra Priedes darbu.

Teātra studija Haritas darbojas kopš 2004. gada un ir dibināta ar mērķi apgūt dažādas aktiermeistarības metodes. Tā veido eksperimentālas izrādes un sadarbojas ar profesionāliem skatuves māksliniekiem. Līdz šim teātra studija Haritas ir bijusi plašāk pazīstama ar Morisa Māterlinka muzikālo mistēriju «Māsa Beatrise», kas tika rādīta trīspadsmit reizes dažādos teātra festivālos, tika atzīta par labāko izrādi Rīgas amatieru teātru festivālā «Rīga spēlē teātri 2008» un saņēma Latvijas amatieru teātru izrāžu parādes «Gada izrāde - 2008» balvu par labāko muzikālo noformējumu.

Daces Liepenieces režija, Ivara Vīgnera un Valda Zilvera mūzika, Tamāras Ēķes dejas.

Ieeja Ls 1,00

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.09.11.izrade_aivaru_gaidot_kolka.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki