28. septembris — Olimpiskā diena!

Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, arī šogad Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) rīko Olimpisko dienu Latvijā ar vienojošo moto «Pavingrosim!». Pieteikti 76 tūkstoši dalībnieku!

Pēc veiksmīgi aizvadītās Olimpiskās dienas pērn šogad pasākuma dalībnieku skaits teju dubultojies, un 28. IX Olimpiskās dienas pasākumos piedalīsies 76 tūkstoši skolēnu 76 norises vietās visā Latvijā. Arī Dundagā.

Olimpiskā diena sāksies ar kopīgu Olimpisko rīta vingrošanu, ko tiešraidē translēs radio SWH plkst. 10.10. Savukārt Olimpiskās rīta vingrošanas videoklips «Pavingrosim!» ar Latvijā labi zināmu un tautā mīlētu olimpiešu līdzdalību būs skatāms arī LTV7 ēterā plkst. 10.10.

Olimpiskā diena būs plašāka un interesantāka nekā iepriekš. Pēc kopīgās vingrošanas skolu audzēkņi piedalīsies stafetēs, sacensībās, zīmējumu, domrakstu un foto konkursos. Katru norises vietu apciemos LOK olimpiskie vēstneši, līdzi nesot īpašas veltes. Priekšstats par olimpisko kustību, iepazīšanās ar tās simboliem un ceremonijām, veselīga brīvā laika pavadīšanas veidi — to visu apgūs, ne tikai kopīgi vingrojot vai piedaloties zīmējumu konkursā.

«Šā gada jauninājums Olimpiskās dienas norisē ir domrakstu konkurss par tēmu «Kā es kļūšu par Latvijas olimpieti»», stāsta olimpiskais vicečempions, LOK viceprezidents Žoržs Tikmers. «Vienlaikus visās norises vietā notiks fotokonkurss, kura gaitā pasākuma dalībniekiem jāsastājas piecu olimpisko apļu formā un tie jānofotografē. Savukārt pirmskolas un sākumskolas bērni turpinās zīmēt Latvijas sportistus olimpiskajās spēlēs Londonā».

Arī rīta vingrošanas komplekss pēc iepriekš gūtās pieredzes kļuvis garāks, interesantāks un mūsdienu skolas prasībām atbilstošāks. Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas Vingrošanas katedras docente Inese Ļubinska iepazīstina:«Šā gada rīta rosmes komplekss ir izstrādāts, piedaloties septiņiem sporta skolotājiem no Rīgas, Jelgavas, Valmieras, Limbažiem un Ventspils. Tas ir darīts apzināti, lai pēc iespējas vairāk sagatavošanas procesā iesaistītu īstos darītājus — sporta skolotājus un sporta organizatorus, kas strādā ar skolēniem skolās».

Rīta vingrošanas muzikālajam pavadījumam izraudzīta Laura Reinika dziesma «Es skrienu», kas motivē kustībai. Turklāt vingrojumu kompleksam nav izteikta nobeiguma, līdz ar to katram sporta skolotājam ir dota iespēja improvizētam rīta vingrošanas turpinājumam.

Papildus vienojošajiem pasākumiem Olimpiskās dienas rīkotāji norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu. Ikvienam būs iespēja pārbaudīt savus spēkus dažādos Olimpiskās dienas pasākumos un sacensībās, satiekot olimpiešus un piedaloties olimpiskajā izziņas procesā.

Olimpiskās dienas pasākumi būs bez maksas. Visiem tās apmeklētājiem pasniegs SOK piemiņas sertifikātus un piemiņas veltes, bet labākajiem un atraktīvākajiem dienas dalībniekiem būs īpaši sarūpētas vērtīgas pārsteiguma balvas, kā arī LOK diplomi. Tā, piemēram, a/s «Latvijas Valsts meži» radošo konkursu uzvarētājiem dāvinās «Apple» planšetdatorus un profesionālas tūristu mugursomas. 2000 bērni no Olimpiskās dienas uzvarētājkomandām saņems speciālo ielūgumu — arēnā «Rīga» noskatīties Rīgas «Dinamo» spēli ar kādu no KHL hokeja klubiem. «Dinamo» biļetes tiks dāvātas LOK, sadarbojoties ar Rīgas «Dinamo» un arēnā «Rīga».

Olimpiskās dienas rīkotāji katrai pasākuma norises vietai sadarbībā ar Latvijas Futbola un Regbija federācijām, kā arī Vieglatlētikas savienību dāvinās sporta inventāru. Olimpiskā diena notiks Dundagā, Rīgā, Cēsīs, Daugavpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Kandavā, Līvānos, Liepājā, Limbažos, Priekuļos, Valmierā, Ventspilī, Salaspilī, Mārupē, Kuldīgā, Tukumā un citviet. Vislielākais Olimpiskās dienas dalībnieku skaits sagaidāms Rīgā, kur pieteikti vairāk nekā 18 tūkstoši dalībnieki, kas iesaistīsies aktivitātēs Daugavas stadionā un vairāk nekā 60 galvaspilsētas izglītības iestādēs.

Ar izsmeļošāku informāciju par Olimpiskās dienas norisi un rīta vingrošanas kompleksu var iepazīties LOK interneta lapā www.olimpiade.lv. Olimpiskās dienas projekta īstenošanas budžetu pilnībā veido piecu LOK sponsoru līdzekļi. Pasākuma ģenerālsponsori ir «O!Karte» un a/s «Latvijas Valsts meži»; sponsori — a/s «Swedbank», a/s «Latvijas Gāze» un SIA «LDz Cargo», kā arī Starptautiskā Olimpiskā komiteja.

Atbalstītāji: Latvijas Futbola federācija, Latvijas Regbija federācija un papīra vairumtirgotājs «Antalis». Mums ir trīs nozīmīgi informatīvie partneri. Rīta vingrošanu visā Latvijā 28. IX vadīs Radio SWH. Olimpiskās dienas sagatavošanai un norisei sekos LTV kameras, bet sīkāk lasīt varēs žurnālā «Sports».

Zināšanai

  • Olimpiskā diena ir vienīgais pasaules pasākums, ko katru gadu rīko Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu olimpiskās vērtības — izcilību, draudzību, cieņu.
  • «Olimpiskā diena domāta ikvienam, lai kāda būtu viņa sportiskā varēšana. Šī diena ir kas vairāk par vienkāršu sportošanu, skriešanu vai vingrināšanos. Tā ir iespēja aizdomāties par olimpiskajām spēlēm tajā nozīmē, ka mums vienmēr jācenšas parādīt pašu labāko, ko spējam, vienlaikus apzinoties, ka svarīgākais nav uzvara vai zaudējums, bet sapratne, kā vislabāk spēlēt šo spēli. Filozofija, kas var noderēt ikdienas dzīvē». Žaks Roge, Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents.
  • Ar katru gadu šie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā Olimpisko skrējēju dienu Rīgā. 2003. gadā skrējieni notika arī olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008. gadā tie pārauga plašākā pasākumā — Olimpiskajā dienā, kurā līdztekus sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.
  • Olimpiskās dienas norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987. gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu (117. gadadiena). LOK aicinājumam pievienojās 1992. gadā.

Ilze Āķe–Vīksne, LOK speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos,
tālr. 29445209

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.09.20.28._septembris_olimpiska_diena.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki