Beļģu TV mūsu novadā

Woestijnvis

No 25. līdz 28. IX Latvijā filmēja Beļģijas Televīzijas kompānija «Woestijnvis», lai atspoguļotu muzejus, līvu kultūru un tradīcijas, Kurzemes zvejnieku sētu un tradicionālo virtuvi. Gandrīz pusotru dienu filmēšana notika arī mūsu novadā.

Lai filmēšana notiktu, labu laiku iepriekš sarakstījāmies ar Beļģijas TV darbiniekiem un visu sīki izplānojām. Beļģiem jau pašā sākumā bija skaidrs, ka viņi grib atspoguļot kaut ko no līvu kultūras, zvejniekiem un militārā mantojuma. Atlika to atlasīt un celt gaismā, lūkojot saprast, cik daudz var paspēt vienā diennaktī nofilmēt.

Liels paldies visiem mūsu «Holivudas aktieriem», kam nācās būt pacietīgiem un izturīgiem, kā arī likt lietā katram savu īpašo aktiera un dziedātāja talantu! Paldies viesu mājas «Pūpoli» saimniekiem Dacei un Edgaram Kārklevalkiem par iejušanos padomjlaiku etīdēs ciešā ierindā ar savu vēsturisko auto. Paldies SIA «Kolkasrags» saimniekam Jānim Dambītim par raga un Kolkas sirsnīgu izrādīšanu. Paldies Kolkas koklētājām Dzintrai, Evitai, Paulai un Elizabetei par saulaino smaidu un skanīgo mūziku, spītējot dzestrajam jūras vējam. Jāpiemin beļģu neviltotā interese par mūsu kokļu gatavošanas meistariem un pasūtīšanas iespējām. Paldies Kolkas zvejniekam Ērikam ar ģimeni par sapratni un atsaucību, TV kameras uzraudzībā zivis purgājot. Paldies Maijai un Mārītei Kolkas līvu centrā par savstarpēji papildinošo un krāšņo duetu. Paldies Mazirbes «Branku» – «Stūrīšu» saimei Guntai, Igoram un Ingai par pacietību filmētāju vēlmju piepildīšanā, lībisko senumu pasniedzot mūsdienīgā svaigumā. Un paldies Mazirbes līvnama saimniekam Edgaram par izsmeļošo «ekspotīciju» laivu kapsētā un tautas nama izrādīšanu.

Īpašs paldies Kolkas «Vītolu» saimniecei Baibai par pasākuma atbalstīšanu ar naktsmājām un Mazirbes «Branku» saimniekiem par karaliskajām pusdienām lībiešu gaumē.

Filmēšanas iznākums tiešām būšot kā tāds «sausais atlikums» jeb nieks — visa Ziemeļkurzeme kādās piecās minūtēs… Nākamā gada februārī vai martā to rādīšot Beļģijā. Drusku jāpaciešas.

Alanda Pūliņa, tūrisma organizatore

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.10.02.woestijnvis.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki