Olimpiskajā dienā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) jau vairākus gadus rīko Olimpisko dienu, lai daudzinātu olimpisko kustību, veselīgu dzīvesveidu un godīgas spēles principus sportā. Šoruden pasākumam bija pieteikušies 76 tūkstoši skolēnu 76 norises vietās visā valstī, un pirmoreiz tas notika arī pie mums. Tāpēc, ka Dundagas novads bija pieteicies jau pagājušā mācību gada izskaņā! Olimpiskajā dienā 22. IX Dundagas vidusskola un Kolkas pamatskola bija vienīgās dalībskolas no visa bijušā Talsu novada.


Gundegas Lapiņas foto.

Par Olimpisko dienu Dundagā stāsta sporta skolotājas Una Sila un Gundega Lapiņa.

Galvenajam vienojošajām notikumam, rīta vingrošanai «Pavingrosim!», gatavojāmies laikus — visa skola iepriekšējo nedēļu, iesaistoties visām sporta skolotājām: Skaidrītei Motmillerei, Unai Sila un Gundegai Lapiņai. Mūzika bija zināma, videoklips — pieejams. Tāpēc arī 22. IX viss izdevās raiti. Pulksten 10.10, klausoties radio SWH atskaņoto Laura Reinika dziesmu «Es skrienu», visa vidusskola no 1. līdz 12. klasei vingroja «Lielās skolas» priekšā. Tas bija iespaidīgi! Priekšplānā — tie vidusskolas audzēkņi, kas sevi bija vislabāk parādījuši mēģinājumos, kopā ar skolēniem vingroja klašu audzinātāji, mācību priekšmetu skolotāji un arī domes priekšsēdētāja Gunta Abaja.

Latvijas olimpiskās komitejas (LOK) atsūtīto olimpisko karogu mastā uzvilka audzēkņi, kas guvuši labākos sasniegumus sportā un mācībās. Iededzinājām arī olimpisko lāpu. Apsveikuma vārdus teica olimpietes Madaras Palameikas treneris Gints Palameiks, skolai dāvinot lielu keramikas hanteli. Pēc tam olimpiskais sūtnis devās uz Kolku.

Tālāk bija sportiskās norises stacijās — pie abām skolas ēkām, kā arī uz saliņas, kur skolēni pārvarēja skolotāja Imanta Brusbārža iecerēto tūrisma joslu. Bija jālien, jārāpjas pa virvi, jāšķērso purvs. Iznāca drusku nosmērēties, bet tas pieder pie lietas.

Norisēs iesaistījās un palīdzēja, gan sportojot, gan tiesājot, visi skolotāji. Pie «Mazās skolas» bija 3 stacijas: šķēršļu josla, basketbola metieni un lidojošie šķīvīši. Pie «Lielās skolas» 6: garā lecamaukla, bumbiņas mešana mērķī, loto, futbola pretstafete, pretstafetes, bumbiņa mājās. Ar īpašu aizrautību nākamie olimpieši dzina bumbiņu mājās — pa notekcaurulēm, ko bijām sataupījuši no skolas remonta, stājoties rindā cits aiz cita, bumbiņu novadot atpakaļ sākuma punktā. Tas prasīja klases saliedētu kopdarbu, un jāuzsver — komandas sadarbība raksturoja visas stacijas un visu Olimpisko dienu. Katrai klasei kopā ar audzinātāju bija jāizdomā, kā visveiksmīgāk veikt to vai citu uzdevumu. Tāpēc arī balvas saņēma tieši klases dažādās vecuma grupās, un tās bija: 3. a klase sākumskolas grupā, 6. b — 5.–6. klašu, 9. a — 7.–9. klašu, un 12. a — 10.–12. klašu grupā.

Visiem dalībniekiem no LOK tika diplomi, un nelielas «Pavingrosim!» hanteles, uzvarētājiem diplomus bija sagādājusi Dundagas Mākslas un mūzikas skola, Lindai Celmai paldies arī par afišām! Novada dome dāvāja kliņģerus, kas tika gluži visām klasēm.

Jāpiebilst, ka Olimpiskā diena īstenībā sākās jau iepriekš, ne tikai mēģinot vingrojumus. Dienu agrāk skolas priekšā nofotografējām olimpiskos apļus, bet vēl pirms tam visi audzēkņi piedalījās jaunrades konkursos. Zīmējumu konkursā tēmu «Latvijas olimpieši Londonas olimpiskajās spēlēs» vislabāk bija atspoguļojusi 4. b klases skolniece Anna Iesalniece, savukārt domrakstu konkursā tēmu «Kā es kļūšu par Latvija olimpieti» visveiksmīgāk bija izklāstījis 12. a klases audzēknis Edgars Pabērzs. Ar šiem darbiem iepazīsies LOK.

Kolkas pamatskolā bija tā

Visa skola Olimpiskajai dienai bija sākusi gatavoties jau agrāk, piedaloties zīmējumu un domrakstu konkursā, izdomājot, kā visu skolu sadalīt komandās un kādas norises piedāvāt. 28. X rītā visi pulcējās uz pasākuma atklāšanu, kur iepazīstināja ar olimpiskās kustības galvenajām vērtībām, LOK karogu, himnu. Lāpu aizdedzināja 9. klases skolnieks Janeks Bite, kurš Talsu novada skolēnu vieglatlētikas sacensībās tāllēkšanā bija izcīnījis 1. vietu.

Visa skola bija sadalīta 5 komandās atbilstoši 5 olimpiskajiem apļiem, dalībnieki bija tērpušies attiecīgās krāsas krekliņos, un varēja labi pamanīt katru komandu. Košās krāsas darīja pasākumu priecīgāku. Komandas sevi parādīja, iepazīstinot ar savu nosaukumu un devīzi un veltījot sveicienus citām. Paredzētajā laikā visi piedalījās kopīgajā rīta rosmē, ko raidīja radio SWH. Līdz rīta rosmei piedalījās arī pirmsskolas iestādes «Rūķītis» bērni.

Interesanta bija fotografēšanās: tā notika skolas pagalmā, kur jau bija uzraksts «Kooolka» un zem tā «Cool», lai 5 «o» kā olimpiskie apļi būtu kopā, kā tas ir LOK karogā. Visās burta «o» vietās nostājās komandas atbilstoši olimpiskā apļa krāsai.

Pēc tam katra komanda devās uz kādu no stacijām: prāta daudzcīņu, gaisa golfu, akadēmisko airēšanu, veiklības stafeti un grabbolu. Kā pastāstīja skolas direktore Antra Laukšteine, tieši šajā dienā izsludināta arī Starptautiskā reizrēķina diena, kurā aicināta piedalīties arī Kolkas pamatskola. Tāpēc viena no disciplīnām bija prāta spēles, arī reizrēķina zināšanu pārbaude lielākajiem, saskaitīšanas un atņemšanas darbību pārbaude mazākajiem. Ne velti daļa skolēnu datorklasē sēdēja ap galdu kopā, bet citi — pie datoriem. Pēc tam viņi noteiktā kārtībā mainījās.

Par to, lai Olimpiskā diena būtu jautrāka, gādāja skolas medmāsa Inese Sproģe un viņas aktīvā un atraktīvā palīdze Evita Ernštreite. Kā tas piederas, viņas pārbaudīja gan skolotāju, gan skolēnu veselības stāvokli, mērot asinsspiedienu, pārbaudot redzi un dzirdi, kā arī liekot iepūst alkometrā, tādējādi nosakot alkohola koncentrāciju izelpā. Sportisti taču arī olimpiādēs nedrīkst lietot nekādus dopingus! No pārbaudes neizspruka pat Kolkas pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens.

Kad skolēni bija piedalījušies visās stacijās, viņi pulcējās zālē, kur uzrunas sacīja gan olimpiskais vēstnesis Gints Palameiks, gan skolotāji. Pasākumu vadītāja, ārpusklases darba organizatore Dzintra Tauniņa, paziņoja labākā domraksta autoru — Edvīnu Rodertu, kā arī labākā zīmējuma autori — Elīnu Graudēvicu. Abu radošos darbus nodeva G. Palameikam, kas tos nogādāja LOK. Dalībnieki saņēma rakstiskus apliecinājumus par piedalīšanos Olimpiskajā dienā, un katra komanda tika pie branga arbūza. Par uzvarētāju kļuva komanda «Izdzīvotāji». Visiem šīs komandas dalībniekiem diena bija patikusi. Meitenes gan nebija sajūsmā par sportošanu, bet zēni tieši otrādi — par visinteresantāko atzina sporta skolotāja Oskara Sproģa sagatavoto stafeti, jo, kā sacīja Elvis Muņķevics, tajā sports bija pa īstam.

Pateicību par atbalstu Olimpiskajā dienā saņēma arī A. Pinkens. Kā vēlāk atzina Dz. Tauniņa, bez Kolkas pārvaldnieka palīdzības tehniskajā jomā neiztikt ne skolā, ne tautas namā. Viņš gādā par to, lai pasākumos tehniskais aprīkojums kalpotu kvalitatīvi.

Priecīgo ziņu, ka skola atkal ieguvusi zaļo karogu, pavēstīja Dz. Tauniņa, pateicoies visiem, bet īpaši skolotājai Aijai Valciņai. Noslēgumā visi kopīgi nodziedāja skolas «Zaļo himnu».

Alnis Auziņš un Diāna Siliņa

Diānas Siliņas foto un foto no Kolkas pamatskolas albuma.
Vairāk bilžu failiem.lv un draugiem.lv

Discussion

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.10.03.olimpiskaja_diena.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki