Emocionāli bagātais koncerts

13. X pilī uz koncertu aicināja duets «Viņš un Viņa» — francūzis Freds Ormēns (Fred Hormain) un latviete Ilze Lejiņa, izpildot brīnišķīgas franču melodijas, ko savulaik dziedājuši populāri dziedātāji, kā Edīte Piafa, Džo Dasēns, Šarls Aznavūrs un citi.

Kultūras dzīves organizatore Smaida Šnikvalde sacīja, ka šo mākslinieku koncertu viņai piedāvājusi muzikoloģe Karina Bērziņa, kurai labi atmiņā bija palicis pērn pilī notikušais koncertuzvedums par Edīti Piafu. Savukārt otra kultūras dzīves rīkotāja Ruta Bērziņa pastāstīja, ka zāle bijusi pilna, pārsvarā gan koncerta apmeklētāji nav bijuši mūsu novada cilvēki. Atsauksmes pēc sarīkojuma bijušas labas — klausītājiem koncerts gājis pie sirds.

Iespaidos par dueta «Viņš un Viņa» uzstāšanos dalījās arī Aina Pūliņa un Santa Sula. (Red. piezīme. Franciski dueta nosaukums skan «Elle et Lui» — «Viņa un Viņš».)

Aina: «Mani ieintriģēja Ilzes Lejiņas vārds, jo savulaik Rīgā biju apmeklējusi brīnišķīgu saksofona kvarteta koncertu, kurā spēlēja arī viņa. Koncerts «Viņš un Viņa» man patika. Abi dziedātāji bija simpātiski. Viņi ne tikai dziedāja, bet arī koncertu izspēlēja kā mazu izrādi. Vienīgi būtu gribējies vairāk izbaudīt dziesmas bez fona pavadījuma, tas man vietām likās par skaļu un traucēja klausīties dziesmas».

Santa: «Mūzika bija dažāda, ar franču piesitienu, pārsvarā romantiska. Mana meitiņa Alise jautāja, kāpēc onkulis dzied «žžž» valodā. Man patika, ka divi cilvēki profesionāli izmantoja vairākus mūzikas instrumentus: 2 saksofonus, ģitāru, vijoli. Vēl interesanta likās tā sauktā cilpu mašīna: vispirms iespēlē vai iedzied vienu motīvu, iekārta to ieraksta un turpina spēlēt, bet mūziķis jau spēlē ko citu vai dzied virsū. Tad šķita, ka skan vesels orķestris, bet to radīja tikai divi cilvēki un attiecīgā iekārta.

Abi mākslinieki lieliski iesaistīja publiku, piemēram, izspēlējot it kā iepazīšanās epizodi un aicinot piedziedāt: «comme ci, comme ça». Pirmoreiz norūcām, tad Freds sacīja, ka jādzied vēlreiz, jo latvieši ir dziedātāju tauta. Tad jau izdevās labi.

Koncerts ilga gandrīz 2 stundas, un noslēgumā skanēja mūsu pilī pirms uzstāšanās sacerēts skaņdarbs «Viņš un Viņa» . Franču mūziķis lieliski nodziedāja dziesmu arī latviski — par meiteni, kas ir Francijā un skumst pēc Latvijas, savas dzimtenes. Patika, ka mākslinieki ir vienkārši un sirsnīgi cilvēki. Pēc koncerta abi runājās ar apmeklētājiem, izteica komplimentus pilij.

Koncerts bija emocionāli bagātīgs un pacilājošs, īsti piemērots pilij. Tas arī pagodinājums šai vietai, jo abi mākslinieki ar šo romantisko stāstu muzicējuši daudzviet pasaulē».

Pēc koncerta, kad abi mūziķi jau bija laimīgi atgriezušies Francijā, Ilze Lejiņa mūsu Smaidai bija atsūtījusi epastā dažas fotogrāfijas un vēstuli, kurā rakstīts, ka viņiem palikušas siltas un mīļas atmiņas no koncerta Dundagā.

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.10.18.emocionali_bagatais_koncerts.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki