Raganu mēness

23. XI plkst. 18.00 Kolkas tautas namā Unas Celmas 2012. gada filma «Raganu mēnesis», lomās Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš.

Filma «Raganu mēnesis» ir par diviem Latvijā pazīstamiem aktieriem, kuri vairs nevar tēlot, ka briedumā un pusmūžā ar dzīvi viss ir kārtība. Ir nopietna slimība, ir atkarības, un šīs dzīves krīzes atsedz faktu, ka abiem veiksmīgiem un populāriem vīriem arī nav īstas skaidrības par savas dzīves jēgu un par to, kādēļ pēkšņi (vai arī pakāpeniski) daudz kas nogājis greizi.

Harijs Spanovskis un Andris Bērziņš nolemj meklēt atbildes pie Latvijas tautas medicīnas dziedniekiem un cilvēkiem ar savdabīgu, alternatīvu skatu uz dzīves problēmu risināšana. Citos vārdos, tie kopā dodas pie «raganām» un veselu vasaras mēnesi apbraukā šīs «raganas» dažādas Latvijas malās.

Filma ir ar apzinātiem un neapzinātiem komiskiem elementiem – īsts «ceļabiedru dēku stāsts» jeb, kā Holivudā šādu žanru sauc – «road movie». Filmā kā jau ar aktieriem, nekad nav skaidrības, kur beidzas «īstā» dzīve un sākas skatuve. Un kā jau filmā, kas uzņemta pie raganām, nekad nevar zināt, kur ir robeža starp ikdienu un kādu citu realitāti.

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.11.06.raganu_meness.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki