Brīvprātīgo brigāde Dundagā

3. XI Dundagā viesojās aktrise, pasākumu vadītāja Zane Vaļicka, kā arī žurnālists Uģis Joksts, lai kopā ar Brīvprātīgo brigādi un vidusskolas skolēniem veiktu brīvprātīgo darbu.

Brīvprātīgo brigāde un skolēni ar Zani Vaļicku iejutās Dundagas pašvaldības darbinieku ikdienā, veicot dažādus pienākumus novada domes saimnieciskajā dienestā, pašvaldības laikrakstā «Dundadznieks», pašvaldības arhīvā un dzimtsarakstu nodaļā.

Vidusskolas audzēkņiem tā bija lieliska iespēja «pielaikot» dažādus pašvaldības darbinieku pienākumus un saprast, vai ir vēlēšanās turpmāko karjeru saistīt ar darbu pašvaldībā, jo brīvprātīgo darbs ir ne tikai iespēja paveikt kaut ko nozīmīgu sabiedrības labā, bet arī iespēja jauniešiem pārliecināties par kādas profesijas piemērotību tieši viņiem.

Novada domes priekšsēdētājas vietniece Linda Pavlovska pauda prieku par Brīvprātīgo brigādes un Dundagas jauniešu vizīti: «Mēs esam priecīgi un gandarīti par to, ka jūs tik kuplā lokā esat ieradušies pie mums. Šodien iepazīstoties ar pašvaldības darbu, varbūt kāds no jums nākotnē pievienosies mūsu komandai. Ieguvēji būsim mēs visi».

Savukārt Zane Vaļicka atzina, ka šī bija viņas pirmā pieredze brīvprātīgo darbā: «Šodien pirmo reizi mūžā veicu brīvprātīgo darbu. Jūs man likāt saprast vairākas lietas: ka jaunieši ir ļoti forši, ka jūs mani iedvesmojāt šodien, jo arī es saņēmu gandarījumu. Bērnībā mēs to uztvērām par sodu, bet mūsdienās tas ir savādāk. Kopā darīts darbs nes gandarījumu. Arī manā vecumā šīs iespējas nav palaistas garām. Esmu sapratusi, ka arī es tagad būšu brīvprātīgā darba popularizētāja un visiem stāstīšu, ka tas ir forši».

Pēcpusdienā Dundagas vidusskolā Brīvprātīgo brigādes dalībnieki dalījās ar dienā gūtajiem iespaidiem ar citiem skolas skolēniem, skolotājiem, vecākiem un pasākuma viesiem. Jaunieši atzina, ka brīvprātīgo darbs, kas tika paveikts Dundagas pašvaldībā, viņus iedvesmoja turpināt iesākto. Ar saviem brīvprātīgo darba pozitīvajiem piemēriem dalījās arī Brīvprātīgo brigādes pieredzējušie jaunieši.

Diskusijā par iespējām veicināt jauniešu brīvprātīgo darbu un piemērotākajām metodēm, lai iesaistītu jauniešus brīvprātīgā darba veikšanā un veicinātu sadarbību starp skolām, tika secināts, ka šīs Izglītības un zinātnes ministrijas pasākums ir labs paraugs, kā vajadzētu popularizēt brīvprātīgo darbu jauniešu vidū. Jaunieši atzina, ka citus iesaistīties brīvprātīgo darbā vislabāk varētu motivēt skolēnu pašpārvalde. Savukārt no sabiedrībā atpazīstamiem cilvēkiem visvairāk jauniešus uzrunātu Raitis Ivanāns, Sandis Ozoliņš, Nikolajs Puzikovs un Katrīna Pasternaka. Kā labākie informācijas kanāli tika minēti skolas ziņojumu dēlis un interneta lapa www.dundaga.lv, kurā vēl vajadzētu izveidot brīvprātīgo darba sadaļu.

Apskatiet fotogrāfijas no Brīvprātīgo brigādes vizītes Dundagas novada pašvaldībā.

Par kampaņu

Brīvprātīgo brigādes vizītes notiek Izglītības un zinātnes ministrijas informatīvajā kampaņā jauniešiem, atspoguļojot brīvprātīgo darba ieguvumus. Līdz gada beigām notiks dažādi pasākumi, lai popularizētu brīvprātīgo darbu jauniešu vidū, kā arī informētu par iespējām un pieredzi. Kampaņa noslēgsies ar svētku pasākumu Starptautiskajā brīvprātīgo dienā 5. decembrī. Ikviens interesents interneta vietnē www.draugiem.lv/brivpratigodarbs var sekot līdzi kampaņas norisei, kā arī iegūt informāciju par brīvprātīgo darbu, brīvprātīgo darba veiksmes stāstiem, jaunumiem, ieteikumiem un iespējām iesaistīties brīvprātīgo darbā.

Diāna Sīmansone, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā, tālr. 67047953, diana.simansone@izm.gov.lv

Informācijai par Brīvprātīgo brigādes vizītēm: Ieva Kazaka, 26103038, ieva.kazaka@gmail.com

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.11.15.brivpratigo_darbs.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki