Universālais dizains kā rīks visiem pieejamas vides nodrošināšanā

bringingneighbourscloser.jpg No 27. XI Kurzemes plānošanās reģionā notiks pieci bezmaksas semināri «Cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem integrācijas veicināšana, izmantojot Universālā dizaina principus» par universālo dizainu kā rīku visiem pieejamas vides nodrošināšanā.

Semināros piedalīties aicināti Kurzemes reģiona izglītības iestāžu, pašvaldību, īpaši teritorijas plānošanas, būvvaldes u.tml., medicīnas iestāžu, nevalstisko organizāciju un sociālās nozares iestāžu pārstāvji, to skaitā sociālās aprūpes centru, bērnu sociālās aprūpes centru, sociālo dienestu un citu sociālo pakalpojumu sniedzēju darbinieki.

Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams pēc iespējas plašākai sabiedrībai bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām.

Pirmais seminārs notiks 27.-28. XI un 3. XII Skrundas arodvidusskolā, Skrundas pagastā.

Turpmāko apmācību kalendārs:

  • viesu nams «Ventaskrasti», Ziru pagasts, 4.-5. XII un 12. XII;
  • Īvandes muiža, 10.-11. XII un 19. XII;
  • viesu nams «Chill Inn», Bernāti, 20.-21. XII un 27. XII;
  • viesnīca «Mare», Roja, 17.-18. XII un 28. XII.

Dalība seminārā bezmaksas. Semināra apjoms ir trīs dienas jeb 18 stundas. Nepieciešamības gadījumā apmaksā dalībnieku nakšņošanu. Dalībniekiem izsniegs apliecinājumu par dalību seminārā. Lai pieteiktos semināram, elektroniski jāaizpilda pieteikuma anketa, to nosūtot pa e-pastu ilze.arniece@kurzemesregions.lv. Papildinformācija pa tālruni 29579488.

Seminārus rīko Kurzemes plānošanas reģions Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013. gadam projektā Nr. LLIV-322 «My Response». Projektu Kurzemes plānošanas reģiona vadībā īsteno septiņi Kurzemes pašvaldību partneri un pieci Lietuvas partneri. Tā ilgums 24 mēneši, un projekta aktivitātes turpināsies līdz 2014. gada aprīlim. Projekta mērķis ir veicināt vienlīdzīgas pieejas nodrošināšanu un cilvēku ar invaliditāti integrāciju sabiedrībā. Projekta kopējais budžets ir 1 137 609,23 eiro, 85% apmērā to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Ilze Ārniece, sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis 29579488, ilze.arniece@kurzemesregions.lv
Kurzemes plānošanas reģions,
Pulkveža Brieža iela 4, Rīga, LV-1010

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.11.21.universalais_dizains.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki