«Lidices roze» jaunajam māksliniekam!

Par Starptautiskā bērnu radošās mākslas konkursa Čehijas Republikā laureātu ir kļuvis Dundagas Mākslas un mūzikas skolas (DMMS) audzēknis Ernests Tropiņš, iegūstot medaļu «Lidices roze». Apsveicam Ernestu un viņa skolotāju Lindu Celmu!

Šis bija jubilejas, 40. gads, kad Lidicē, Čehijas Republikā, notiek bērnu mākslas darbu konkurss. Šoreiz tēma bija «Teātris, lelle, pasaka», un Lidices konkursam bija iesūtīti 26 064 darbi no 67 pasaules valstīm. Apbalvojumiem žūrija izvirzīja 724 darbu autorus, no tiem 122 jaunie mākslinieki kļuva par medaļas «Lidices roze» laureātiem. Medaļu profesionāla mākslas pedagogu un mākslinieku žūrija piešķir pašiem labākajiem darbu autoriem. Ļoti iepriecinoši, ka to vidū ir 11 gadus vecais Ernests ar savu darbu «Ilustrācija pasakai» (A2, akvarelis, flomāsteri, krāsainie zīmuļi)!

Goda diplomus ieguva vēl trīs DMMS audzēkņi, kas savus darbus izstrādāja skolotājas Daces Čoderas vadībā: Marks Sudmals (6 gadi) — «Lelles pašportrets» (A3, guaša), Ralfs Dubovičs (7 gadi) — «Lelles pašportrets» (A3, guaša), Niklāvs Neimanis (9 gadi) — «Mīļākā rotaļlieta» (A2, guaša, pastelis).

Godalgotie bērni, viņu vecāki un skolotāji saņēma ielūgumu ierasties uz Starptautiskā bērnu radošās mākslas konkursa 40. gadagājuma izstādes «Lidice 2012» atklāšanu un apbalvojumu saņemšanu 15. XI Rīgas Rātsnamā. Audzēkņiem liels gods un piedzīvojums bija saņemt diplomus un medaļu no paša Čehijas Republikas vēstnieka Latvijā Pavola Šepeļāka un Lidices galerijas vadītājas un izstādes kuratores Ivonas Kasalickas rokām.

Pēc svinīgās izstādes atklāšanas un apbalvojumu saņemšanas Rīgas Domes sēžu zālē konkursa laureāti un viesi varēja noskatīties čehu pasaku filmu «Kā mostas princeses».

DMMS direktora vietnieci Lindu Celmu uzklausīja Alnis Auziņš, Lindas Celmas foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.11.29.lidices_roze.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki