«Lielais Jēkabs» — «Vilnas fabrikai»!

30. XI jau 9. reizi Kurzemes tūrisma asociācija pasniedza augstākos gada tūrisma apbalvojumus. Nozarē «Ražots Kurzemē» žūrija 12 pretendentu vidū par labāko atzina Dina Derkevica SIA «Vilnas fabrika». Apsveicam Dinu un visu Pāces ražotnes saimi ar augsto novērtējumu!

Fotoattēli no pasākuma «Draugiem.lv» albumā.

Svētku ugunīs mirdzošais Kuldīgas kultūras centrs sagaidīja ar karstiem dzērieniem, gardām uzkodām, hercoga galma ākstiem un … pašu Jēkabu, kas kā patrons vēlīgi noraudzījās no skatuves dziļumiem…

Pēc neliela dziesmota ievada, Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas un Tūrisma attīstības valsts aģentūras pārstāvja un Kurzemes tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Gustovska uzrunām vispirms ar galma ākstu palīdzību izlozēja akcijas «Apceļo Kurzemi» dalībnieku anketas. Veiksminieki ieguva dažādas Kurzemes tūrisma uzņēmēju balvas, bet galveno, divu stundu izbraucienu pa Rīgas jūras līci kompānijai līdz 30 personām, dāvināja jahta «Palsa». Interesanti, ka tīrās nejaušības dēļ balvas pārsvarā tika vai nu Cēsu, vai nu Talsu puses ļaudīm.

Vakara otrajā jeb galvenajā daļā par nopelniem tūrisma attīstībā apbalvoja labākos uzņēmējus astoņās dažādās kategorijās. Katrā grupā bija izvirzīti 12 pretendenti, visus iepazīt ļāva īsa videovizītkarte ar diktora stāstījumu. Žūrija visus bija iepazinusi, un vārdi, kas atskanēja no vērtētājiem, apbalvojot katras grupas uzvarētāju, bija patiesi: mums bija grūti izvēlēties, jo jūs visi esat lieliski un atšķirīgi! Un tomēr starp labajiem bija paši labākie. Lūk, astoņas sadaļas un uzvarētāji.

«Dižā dizaina viesnīca Kurzemē 2012» — viesu nams SPA «Ainavas» no Tukuma novada; «Dižais muzejs Kurzemē 2012» — Jaņa Rozentāla Saldus muzejs; «Tūrisma dižā mājas lapa Kurzemē 2012» — www.sevensisters.lv; «Ražots Kurzemē 2012» — SIA «Vilnas fabrika» Dundagas novadā; «Dižā Kurzemes beķereja 2012» — konditoreja «Miko» Saldū; «Dižais eko piedāvājums Kurzemē 2012» — «Suitu maize» Alsungā; «Dižais Kurzemes pasākums 2012» — «Koka kuģu festivāls Mērsragā»; «Par dižo ieguldījumu tūrisma attīstībā Kurzemē 2012» — Ingrīda Smuškova no Tukuma TIC.

Pāces «Vilnas fabrikas» īpašnieks Dins Derkevics, pateicoties par augsto novērtējumu, uzsvēra visa 15 cilvēku kolektīva ieguldījumu. Pirms pāris gadiem, pārņemot ražotni no tēva, Dinam vilnas pārstrāde bija tumša bilde. Tagad viņš ražošanu pārzina kā savus piecus pirkstus. Dins uzreiz sev izvirzījis trīs principus, ko arī strikti ievēro: iepirkt Latvijas aitu vilnu, mazgāt to pēc tēvutēvu paņēmieniem — ar sāli un ūdeni — un krāsas pirkt no Šveices — ekoloģiski vislabvēlīgākās. Dina pateicība visai fabrikas saimei nav vienkārši pieklājības vārdi. Pāces ražotnē visi dzīvo kā viena ģimene: kopā strādā, kopā svin jubilejas. No paša sākuma Dins strādājošiem uzsvēris, ka ir uztverams kā darbabiedrs, kam katru brīdi var pateikt savas domas un priekšlikumus par ražošanu.

Dins uzsvēra, ka tagad viņam ir trīs ļoti nozīmīgas, sirdij tuvas balvas: Dundagas ļaužu un pašvaldības atzinība, portāla ziedot.lv balva un tagad «Lielais Jēkabs», kura jaunais veidols ir iespaidīga monēta, veidota pēc hercoga Jēkaba 1644. gadā Jelgavā kaltā sudraba dāldera līdzības. Kā uzsvēra A. Gustovskis, tās vērtība ar laiku tikai augs un augs.

Nākamvasar «Vilnas fabrikas» īpašnieks iecerējis pašu spēkiem atjaunot vecāko, 1928. gadā ražoto fabrikas mašīnu. Pāces fabrikā ir meistari, kas prot visu! Daudz pūļu Dins ieguldījis, veidojot un daudzinot «Vilnas fabrikas» tēlu. Pācenieki sekmīgi piedalījušies Slīteres ceļotāju dienās, un par tūristiem kopumā Dins bilst, ka šogad pēc 2000. apmeklētāja pārstājis skaitīt. Bet dzija — fabrikas gala produkts — nonāk dažādās Eiropas valstīs, Krievijā un reiz aizceļojusi pat … uz Austrāliju, lai gan austrāliešiem dzijas aizvešana izmaksājusi daudzkārt dārgāk par pašu preci.

Pa vidu laureātu sveikšanai publika baudīja jaunā čellista Jura Kļaviņa meistarību, Jāņa Buķeļa azartu un patiesumu, Kuldīgas kultūras centra ansambļa «Solem» balsu dzidrumu un deju studijas «Focus» jaunības aizrautību, kā arī Kuldīgas novada aktieru asprātīgos skečus, piesakot kārtējo izvirzīto grupu. Vakara īpašais viesis — Kurzemes rokmūzikas klasiķis Igo — priecēja ar pavisam jaunām dziesmām no Kuldīgai veltīta albuma.

Pasākuma noslēgumā viesi, kam vēl bija mundrs gars, varēja izbaudīt ne tikai ēdienus un dzērienus, bet arī balli kopā ar grupu «Pitstop» no Liepājas.

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.12.03.lielais_jekabs.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki