Pie Gaida Bērziņa Rīgā

3. XII Dundagas vidusskolas 12. klašu skolēni devās uz Ministru kabinetu, Saeimu, Rīgas Apgabaltiesu un uz Tieslietu ministriju. Izmantojām Saeimas deputāta un bijušā ministra Gaida Bērziņa uzaicinājumu.

Ielūgumu saņēmām jau oktobrī, kad G. Bērziņš bija ieradies mūsu skolā uz tikšanos. Ekskursiju Rīgā organizēja Gaidis Bērziņš ar savas palīdzes Kristīnes Raščevskas un Tieslietu ministrijas preses sekretāres Līgas Ādamsones palīdzību.

Ekskursijas sākumā mums bija iespēja noraudzīties Ministru kabineta (MK) komitejas sēdē, kurā sprieda par centralizēto eksāmenu angļu valodā. Šis temats mums šķita īpaši interesants, jo Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis ļoti pārliecinoši apgalvoja, ka skolēni un skolotāji esot apmierināti ar lēmumu eksāmenu pārcelt uz martu. Tas šķita mulsinoši, jo mums realitāte izskatās pilnīgi pretēji. Pēc sēdes devāmies ekskursijā pa Ministru kabineta telpām. Apskatījām dāvanas Ministru prezidentiem, bijām MK bibliotēkā, preses konferenču zālē, viesu kabinetā un citur. Šīs telpas stipri atšķīrās no mūsu nākamā apskates objekta — Rīgas Apgabaltiesas zāli. Tieši tur mums bija gods tikties ar Sandru Strenci — Rīgas Apgabaltiesas priekšsēdētāju. Saruna izvērtās aizraujoša, un S. Strence iekaroja mūsu visu simpātijas ar savu spilgto personību un brīnišķīgo humora izjūtu. Nākamais pieturas punkts bija tikšanās ar tieslietu ministru Jāni Bordānu, kurš laipni atbildēja uz mūsu jautājumiem un izsmeļoši izstāstīja par Tieslietu ministrijas darbību un funkcijām.

Nākamā ekskursijas daļa — Saeimas ēkā, ko apskatījām Gaida Bērziņa pavadībā. Vispirms devāmies uz ēdnīcu, kuras ēdiens mūsu vidū radīja dalītas jūtas. Tālāk foajē mums interesanti pastāstīja par Saeimas ēku un tās vēsturi. Tad pa greznām kāpnēm devāmies uz otro stāvu, Balsošanas zāli, ko deputāti izmanto, balsojot aizklāti ar vēlēšanu zīmēm — ievēlot mūsu valsts amatpersonas, kā arī sniedzot intervijas. Blakus tai atrodas grezna Dzeltenā zāle, kurā deputāti sniedz intervijas un tiekas ar Saeimas viesiem. Turpinājumā devāmies uz Sarkano zāli, kurā visi apsēdāmies pie lielā galda un iztēlojāmies, kā būtu strādāt par deputātu. Visbeidzot, nonācām Sēžu zālē, un tur katrs varējām iejusties Gaida Bērziņa ādā, iesēžoties viņa personīgajā krēslā. Ekskursijas beigās pateicāmies Saeimas deputātam un viņa draugiem ar dāvaniņām. Arī mums palika piemiņas lietas — piespraudīte no Tieslietu ministrijas un LNNK atslēgu piekariņš no Gaida Bērziņa.

Mājās visi braucām ļoti apmierināti. Lai gan, visticamāk, tikai neliela daļa no mums cer kļūt par ministru vai deputātu, bija interesanti iejusties šādās lomās un mēģināt izprast viņu ikdienas dzīvi. Mūsuprāt, interesantākais bija noraudzīšanās Ministru kabineta komitejas sēdē un Balsošanas zāles apmeklējums. Tiešām, ikkatram no mums tā bija lietderīgi pavadīta diena. Paldies Gaidim Bērziņam!

Vita Egle un Dīna Ivanova, 12. b klases skolnieces

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2012.12.14.pie_gaida_berzina_riga.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki