Kora «Kamēr...» koncerts

Afiša 9. II plkst. 18.00 Dundagas pilī kora «Kamēr…» koncerts.

Biļetes cena iepriekšpārdošanā Ls 3, koncerta dienā — Ls 4, pensionāriem — Ls 2, skolēniem — Ls 1. Biļetes varat pieteikt pa telefoniem 22021270, 26148416 un 63237859

Koris «Kamēr…» ir pazīstamākais Latvijas jauniešu koris, viens no labākajiem un spilgtākajiem koriem Eiropā, ko apliecina gūtās uzvaras un balvas. Kori 1990. gadā dibināja un līdz 2012. gadam vadīja un diriģēja Māris Sirmais. Kora jaunais diriģents ir Jānis Liepiņš.

Koris koncertē gan Latvijā, gan ārzemēs, kā arī piedalījies daudzos prestižos konkursos un vairākos kļuvis par laureātu. Koris divas reizes, 2000. un 2005. gadā, ieguvis Latvijas augstāko apbalvojumu mūzikā — «Lielo mūzikas balvu».

Nozīmīgākās starptautiskās balvas «Kamēr…» ieguvis 1999. gadā Makdebedorfas kamerkoru konkursā Vācijā un 2004. gadā uzvarējis Eiropas «Grand prix» konkursā Gorīcijā, Itālijā, kā arī 2006. gadā izcīnījis trīs godalgas un zelta medaļas Pasaules koru olimpiādē Ksjamenā, Ķīnā. Kopumā dažādos konkursos koris ieguvis vairākus desmitus dažādu diplomu, kausu un trofeju.

Koris sadarbojies ar latviešu komponistiem Pēteri Vasku, Ēriku Ešenvaldu, Artūru Maskatu, Valtu Pūci, Zigmāru Liepiņu un daudziem citiem, kā arī ar pasaulē pazīstamiem mūziķiem — seru Džonu Taveneru, Giju Kančeli, Džonu Luteru Adamsu, Stīvenu Liku, Leonīdu Desjatņikovu, Urmā Sisaski, Alberto Grausu, Tjerī Pekū un citiem.

Kori «Kamēr…» raksturo jauneklīga degsme un izcilas vokālās prasmes un jutekliska muzikalitāte.

Pēdējos gados «Kamēr…» strādā ar īpaši sev pasūtītām programmām, iegūstot unikālu repertuāru un papildinot a capella kora mūzikas literatūru ar izcilu komponistu darbiem. Lielākais projekts līdz šim ir «Pasaules Saules dziesmas», kas ar 17 pasaules pirmatskaņojumiem pirmizrādi piedzīvoja 2008. gada jūlijā Rīgā un pasaules simfozijā Kopenhāgenā.

2005. gadā tapusi režisora Ivara Zviedra dokumentālā filma «Kamēr…» par kora 15 pastāvēšanas gadiem.

Savukārt 2010. gadā pirmizrādi piedzīvoja režisoru Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma «Pasaules skaņa» — stāsts par mūzikas radīšanu «Pasaules Saules dziesmām».

Koris īpašo skanējumu ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu un izteiksmes līdzekļus, kur vienlīdz svarīga ir kā amatieriem raksturīgā emocionālā pašatdeve, tā arī izcilā vokālā kvalitāte. To raksturo arī daudzpunkte kora nosaukumā — kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Tiekamies Dundagā 9. februārī!

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.01.24.koris_kamer.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki