Apzinām Dundagas vēsturi

Kopš februāra sākuma informācija par Dundagas vēsturi ir pieejama tīmekļa vietnē http://dundagasvesture.wordpress.com.

Dzīvē viss mainās — kaut kas pazūd, kaut kas rodas no jauna. Labi, ja šīs izmaiņas ir dokumentāli fiksētas un aprakstītas, taču dažreiz tās paliek tikai cilvēku atmiņā un iet zudumā. Tā mēs piemirstam kādreiz svarīgus, nozīmīgus un savā ziņā vēsturiskus cilvēkus, notikumus un lietas.

Ideja par šādu projektu radās jau 2011. gadā, bet īstenojam to tikai tagad. Visa pamatā ir Gunāra Laicāna daudzu gadu laikā uzkrātā informācija, kas ir gana interesanta, lai ar to padalītos arī ar citiem. Papildinot to ar citur pieejamo informāciju, radās ierosme izveidot vietu, kurā ievietotu un apkopotu dažādus vēsturiskus materiālus — tekstus periodikā, dokumentus, fotogrāfijas, atmiņu stāstījumus —, kā arī veidotu rakstu sēriju par Dundagas un ar to saistītās teritorijas vēsturi.

Vietne ir veidota visiem, kas vēlas atcerēties un saglabāt, ieraudzīt un parunāt par to, kas bijis un noticis Dundagā un tās apkaimē. Ceram, ka izveidotā tīmekļa vietne ļaus mums vairāk saprast sava novada bagāto vēsturi, apzināt cilvēkus, kas no šejienes nākuši, kā arī rosinās apzināt vēsturisko informāciju.

Ja arī jūs vēlaties piedalīties projektā un publicēt rakstu vai padalīties ar informāciju, kas ir jūsu rīcībā, rakstiet uz dundagasvesture@gmail.com!

Vēsture nav ne atmiņas, ne pagātne, vēsture ir stāsts par pagātni, kuras veidošanai tiek izmantotas atmiņas.

Gustavs Strenga

Lauris Laicāns

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.02.07.apzinam_vesturi.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki