Vidusskolas atklātajā šaha čempionātā

13. II pils lielajā zālē 15 jaunie dundadznieki, vidusskolas šaha pulciņa «Dundagas torņi» dalībnieki, un 16 Kuldīgas šaha skolas audzēkņi divās vecuma grupās sacentās par čempionu tituliem.

Sākumskolas audzēkņi ir tikai garā ceļa sākumā. Vēl reizēm zirdziņam iznāk aplams lēciens un bandinieks grib soļot atpakaļ, vēl paliek nepamanīts pretinieka šahs — apdraudējums paša karalim, vēl paslīd garām iespēja vienā gājienā pieteikt matu pretspēlētāja monarham… «Neiespējams gājiens!» Šādu izsaucienu varēja dzirdēt ne reizi vien.

Sākumskolas grupā šogad Dundagas šaha pulciņā kupls dalībnieku pulks, un šīs sacensības bija ne tikai labs treniņš un iespēja iegūt sporta klasi, bet arī pārdomu viela skolotājam.

Sākumskolas grupā sacentās 23 dalībnieki pēc Šveices sistēmas. Uzvarēja kuldīdzniece Kristīne Grīnberga ar 6 punktiem no 7 iespējamiem, savukārt trīs labākie jaunie dundadznieki — Dāvis Alkšbirze (6. vieta), Aleksis Fesenko (10. vieta) un Markuss Ekers (11.vieta) — ieguva pa 4 punktiem katrs un izpildīja arī IV sporta klases normu. Vidusskolas grupā astoņi III sporta klases šahisti sacentās apļa turnīrā. Uzvarēja kuldīdznieks Kristaps Goldbergs ar 5,5 punktiem. Dundadznieks Rūdolfs Bražis ieguva 2. vietu, par puspunktu atpaliekot gan no uzvarētāja, gan no II sporta klases normas. Otrs labākais dundadznieks Edijs Tropiņš ar 2,5 punktiem palika sestais.

Paldies mūsu Kuldīgas šaha draugiem par atbalstu un atsaucību! Paldies pašvaldībai par pils zāli, jaukajiem diplomiem un medaļām!

Alnis Auziņš

Diānas Siliņas foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.02.14.sahs.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki