Dundagai — savi ielu vingrotāji

26. II «Lielās skolas» sporta zālē skatītāji ar neviltotu sajūsmu uzņēma četrus Dundagas ielu vingrotāju — Dāvja Vērdiņa, Toma Šeptes, Arta Skarbinieka, Emīla Blumberga, kā arī viņu jaunāko biedru Nika Kinčius, Endija Landmaņa un Krista Lejas — rādītos trikus.

Kā vēlāk atzina smagatlēts Edmunds Kēnigsvalds — šo uzstāšanos, kas notika pirmoreiz, viņš vērtētu ar 10 ballēm. Bet kāda devītklasniece ar lepnumu sacīja: «Cik forši, ka mums ir pašiem savi ielu vingrotāji!»

Kad puiši bija pie stieņa demonstrējuši savus trikus un saņēmuši skaļus aplausus, viņi spēkus izmēģināt aicināja arī trīs meitenes. Viņām bija nelielas sacensības izturībā — bija pēc iespējas ilgāk jākarājas pie stieņa. Visas izrādījās pietiekami izturīgas un spēcīgas. Kad Toms aicināja zēnus, saskrēja krietns pulks un vingrotājiem nācās mainīt uzdevumu, jo visiem pie stieņa nepietika vietas. Tad nu bija jāguļas, ar elkoņiem un kurpju purngaliem atspiežoties pret grīdu. Nemaz nebija viegli ilgu laiku tā noturēties.

Kad pasākums beidzās, ielu vingrotāji aicināja pulcēties tos, kas vēlētos turpmāk trenēties ielu vingrošanā. Gribētāju starp zēniem netrūka.

Par to, kā ielu vingrošana Dundagā sākusies, stāsta tās aizsācējs šeit Dāvis Vērdiņš.

— Strādājot Ogrē, tās novada interneta vietnē izlasīju sludinājumu pievienoties ielu vingrotājiem. Aizgāju pamēģināt, iepatikās. Darbojos tur vairākus mēnešus. Kad atgriezos Dundagā, aizsāku arī šeit ielu vingrotāju nodarbības. Puiši, kas pievienojās, bija sportiski, labi sagatavoti, tāpēc arī trikus iemācījās diezgan ātri. Gatavojušies, lai uzstātos, esam četrus mēnešus. Galvenā ir gribēšana, pārējo ar laiku var sasniegt.

Visus mūsu valsts ielu vingrotājus apvieno Latvijas ielu vingrotāju biedrība, tāpēc arī uzstājāmies ar krekliņiem, kuriem priekšpusē ir šāds uzraksts. Lielākajai daļai no mums krekliņu aizmugurē rakstīts — Dundaga. Ja aizbrauksim uz kādu citu skolu, tad viņi zinās, no kurienes esam. Tādējādi daudzinām Dundagas vārdu.

Žēl, ka zālē nebija vidusskolēnu. Nekas, tas atkal būs iemesls, lai vēl kādu reizi uzstātos.

Ja nav pārāk auksts laiks, treniņus sākam «Mazās skolas» laukumā pirmdienās un trešdienās plkst. 17.00. Sestdienās darbojamies «Lielās skolas» sporta zālē. Aicinām piebiedroties! Gribētos, lai mums pievienojas arī meitenes. Viņām būs vieglāki vingrojumi.

1. III projektā «Labie darbi» sāksies balsošana arī par mūsu iecerēto laukumu pie «Mazās skolas». Balsot varēs visu martu. Lūdzam atbalstīt mūsu ieceri!

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.03.01.dundagai_savi_ielu_vingrotaji.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki