Baltkrievijas vēstnieks mūsu novadā

«Gardas, bet izlutušas! Jāliek bunžās un jāved pie jums ar vilcienu! Pašas pa Daugavu negrib peldēt», SIA «Līcis-93» Kolkas ceha vadītāja Regīna Rūmniece skaidro starptautiskos zivju ceļus Baltkrievijas vēstniekam Aleksandram Gerasimenko.

17. IV Dundagas novadā viesojās Aleksandrs Gerasimenko — Baltkrievijas vēstnieks Latvijā. Stāsta izpilddirektore Inga Ralle.

— Saņemot ziņu no Baltkrievijas vēstniecības, ka 17. IV pie mums uz tikšanos ar domes priekšsēdētāju Lindu Pavlovsku ieradīsies A. Gerasimenko, apkopojām informāciju par novada iestādēm un uzņēmējdarbības virzieniem, ar ko viesi iepazīstinājām.

Viņš mūspusē pavadīja visu dienu, izvēloties apmeklēt SIA «Vilnas fabrika» un dzijas veikalu, piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (PLPKS) «Dundaga», Kolkas ragu, Lībiešu centru «Kūolka» un SIA «Līcis–93» Kolkas cehu. Taču vispirms aicinājām A. Gerasimenko izstaigāt pili, kas mums Dundagā ir īpaša. Tur vēstnieks noklausījās gides Rutas Bērziņas stāstītās leģendas un iepazinās ar pils šodienu. Dundagas Mākslas un mūzikas skolā, kur viņu sagaidīja Mākslas nodaļas vadītāja Linda Celma, viesis bija pārsteigts par mūsu bērnu skaistajiem un radošajiem darbiem. Uzņēmēja Drosma Greiško vēstniekam izrādīja viesu namu, kafejnīcā «Krūziņos» arī baudījām garšīgu maltīti.

A. Gerasimenko ļoti ieinteresēja SIA «Vilnas fabrika» Pācē. Viņam bija daudz jautājumu ražotnes vadītājam Dinam Derkevicam un vēlme izveidot sadarbību. Savukārt uzņēmuma īpašnieks viņam dāvināja dziju džemperim, par ko vēstnieks bija iepriecināts un sacīja, ka mazmeita viņam to uzadīšot. A. Gerasimenko šo ražotni atzina par īpašu, novērtējot produkcijas kvalitāti un daudzveidību, un vēlāk iegriezās arī dzijas veikalā, kura plauktos priecēja daudzkrāsainā SIA «Vilnas fabrika» dzija.

PLPKS «Dundaga» augstais viesis uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Gunta Pirvita vadībā iepazinās ar visu ražošanas ciklu un nogaršoja šeit gatavoto produkciju. A. Gerasimenko painteresējās, kur var šo produkciju vēl iegādāties ārpus Dundagas.

Kolkasrags mūs sagaidīja ar brīnišķīgi saulainu laiku un atvērto, allaž smaidīgo SIA «Kolkasrags» rīkotājdirektoru Jāni Dambīti, kurš izvadāja nelielā ekskursijā līdz ragam. Kolkas lībiešu centrā par lībiešiem un centra darbību saistoši pastāstīja Kolkas lībiešu grupas vadītāja Maija Rēriha. SIA «Līcis–93» A. Gerasimenko ceha vadītājas Regīnas Rūmnieces vadībā iepazinās ar ceha ražošanas procesu. Viņu pārsteidza, ka šeit ražo produkciju, sākot no kārbām, kas ir vizuāli pievilcīgas, un beidzot ar iepakojumu. Viesis atzinīgi izteicās par starptautiskajās izstādēs novērtēto uzņēmuma produkciju un jautāja, vai iespējama sadarbība. Varēja just, ka A. Gerasimenko vēlas nodibināt ciešākus kontaktus ar SIA «Līcis–93».

Kā pastāstīja vēstnieks, viņš Latvijā strādā 7 gadus un daudzviet jau bijis, bet ne mūsu novadā, tāpēc arī vēlējies to iepazīt. A. Gerasimenko pateicās mums par lieliski pavadīto dienu un pārdomāja jau turpmāko sadarbību ar atsevišķiem mūsu novada uzņēmējiem. Maija vidū Daugavpilī tiksies uzņēmēji, un aicināto vidū būs arī daži no mūsu novada.

Pašvaldības vārdā paldies visiem uzņēmīgajiem cilvēkiem, kas atvēlēja laiku, lai šo dienu padarītu tik interesantu un bagātīgu!

Uzklausīja Diāna Siliņa
Ingas Ralles foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.04.26.baltkrievijas_vestnieks_musu_novada.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki