Igaunija — «Pavasaris» — Dundaga

Pavisam drīz, 8. V vakarā, plkst. 18.00 Kubalu skolā–muzejā atklās Palamuses Oskara Lutsa draudzes skolas muzeja (Igaunija) veidoto ceļojošo izstādi ««Pavasaris» uz teātra skatuvēm».

Izstāde veltīta igauņu rakstnieka Oskara Lutsa (1887–1953) pazīstamākā un lasītāju iemīļotākā darba — «Pavasaris» (Kevade) — iestudējumiem.

Esam sagādājuši iespēju noskatīties vēsturiskā O. Lutsa darba ekranizējumu («Pavasaris», 1969. gadā). Mūsu sadraudzības muzeja direktora Arnes Tegelmana priekšnesumā varēsim iepazīt O. Lutsa skolu. Ciemiņiem var noderēt siltāks apģērbs. Par karstu tēju un jauku noskaņu parūpēsimies!

Romāna «Pavasaris» pamatā ir autora piedzīvotais, mācoties Palamuses draudzes skolā no 1895. līdz 1899. gadam. Oskars Lutss darbu pabeidza 1912. gadā, veltot tam kopumā piecus gadus. Izdevēji, paredzot pārdošanas grūtības, atsacījās to iespiest. Izlēmīgais un uzņēmīgais autors aizņēmās naudu no radiem, paziņām un izdeva 2100 eksemplārus. Romānu ātri vien pārdeva. Tas pieder igauņu literatūras klasikai, tulkots 13 valodās. Pēc romāna motīviem uzņemta filma. No 1936. līdz 2009. gadam «Pavasaris» ir piedzīvojis 17 iestudējumus profesionālos teātros Igaunijā, Somijā, arī Latvijā — 1980. gadā Jaunatnes teātrī.

Izstādes laikā iespējams noskatīties aktieru atmiņu video par iestudējumu Jaunatnes teātrī, kā arī noklausīties audiofragmentus no izrādes.

Izstāde muzejā skatāma līdz 15.VI.

Uz tikšanos!

Kubalu skola–muzejs

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.05.03.pavasaris.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki