Pils dienā

2003. gada 17. V notika pirmā Pils diena. 2013. gada 18. V — nu jau kārtējā.

Visu ievadīja pamatīgs pērkonlietus pirms svētku atklāšanas, kas drusku patraucēja visu norisi. Ar zināmu laika nobīdi, pārcelts uz pils zāli, sākās koncerts. Tas bija sprauns un no lietus miegainības modinošs, lai gan izpalika iepriekš solītā rīta kafija. Enerģiju publikai deva «atraktīvās» desumaizes, rīta vingrošana fitnesa treneres Māras Zadiņas vadībā, tālāk uzmanību saistīja «Kurzemītes» dziedātāju atvērtība un reizē nopietnība, «Dun–Dang» mazo dejotāju bērnišķi neatvairāmais šarms, Cāļu un Gaiļu laureātu spožās balsis, vidusskolas 9.–12. klašu dejotāju iznesība, «Sendienu» dzīves pieredze un dziesmā ieaustās viegli sentimentālās jaunības atceres. Vēl jāpiemin divas vērtības par sevi: Talsu brašie pūtēji un Daigas Rūtenbergas dziesma «Rīts» vokālās studijas «Dziesmu dārzs» dalībnieču Monikas Freimutes un Terēzas Leperes sniegumā. Gan dziesma, gan izpildījums — dzidrs, saulains un neikdienišķs.

Pēc tam — dažādas darbnīcas, mode skate — par godu jaukajam laikam jau laukumā pie pils, bērnu lēkāšana pa piepūšamajiem matračiem, tirgošanās un saldējuma ēšana.

Pēcpusdienā un vakarā — brīnišķīgi koncerti. Vispirms spēlēja Ziemeļkurzemes stīgu kamerorķestris un dziedāja Dundagas vidusskolas ansamblis un koris, pēc tam visus priecēja deju grupa «Sensus», bet nobeigumā — Dziesmu svētku ieskaņas koncerts, kurā dziedāja apvienotais Dundagas un Kolkas koris, danci veda kolektīva «Dun–dang» vidējās paaudzes dejotāji un seniori, kā arī spēlēja Kolkas koklētāju ansambļi.

Noslēgumā — balle ar «Lustīgo Blūmīzeri».

Alnis Auziņš un Diāna Siliņa

Vairāk nākamajā «Dundadzniekā»!

Lindas Celmas foto


Diānas Siliņas un Zanes Rozefeldes-Kristiņas foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.05.20.pils_diena.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki