Pulkstenis ir uzvilkts!

14. VI domes sēdē par novada domes priekšsēdētāju ievēlēja apvienības «Strādāsim kopā» līderi Gunāru Laicānu.

Vispirms novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Sandra Kokoreviča apsveica visus ievēlētos deputātus, novēlēja raženu darbu un, atgādinot, ka šajās vēlēšanās iedzīvotāju aktivitāte bija vēl nedaudz samazinājusies salīdzinājumā ar iepriekšējām, aicināja deputātus būt ciešāk saistītiem ar vēlētājiem un tā strādāt, lai nākotnē vēlētāju uzticība un aktivitāte pieaugtu.

Deputāts Guntis Pirvits no apvienības «Strādāsim kopā» par domes priekšsēdētāja amata kandidātu izvirzīja Gunāru Laicānu kā pieredzējušu politiķi un pašvaldības vēlēšanās visvairāk balsu guvušā saraksta pārstāvi. Citu priekšlikumu nebija. S. Kokoreviča aicināja izteikties deputātus. Ansis Roderts no apvienības «Mēs varam» uzsvēra, ka balsojums savā ziņā nebūs tik daudz par labāko kandidātu domes vadītāja amatam, cik balsojums pašiem par sevi, savu apņēmību nolikt malā pagātni un turpmāk visiem saskanīgi strādāt sabiedrības labā. Viņa vārdiem piekrita G. Pirvits, reizē atzīstot, ka uz priekšu deputātiem biežāk jātiekas ar vēlētājiem. Savukārt priekšsēdētāja amata kandidāts Gunārs Laicāns sacīja, ka domes un tās darbība ir kā mehāniskā pulksteņa modelis, kur visiem zobratiņiem jābūt savā vietā, un tieši tagad šo pulksteni no jauna uzvelk.

Vēlēšanās piedalījās 8 jaunievēlētie deputāti: Gunārs Laicāns, Guntis Pirvits, Una Sila un Andra Grīvāne no «Strādāsim kopā», Aldons Zumbergs un Ēriks Bērzkalns no saraksta «Novadnieki», Linda Pavlovska no apvienības «Kopsolis» un Ansis Roderts no «Mēs varam». Deputāte Gunta Abaja no «Manam novadam» nepiedalījās, jo atradās ārzemēs. Balsošanas rezultāti: par Gunāru Laicānu bija balsojuši 6 deputāti, pret 2 — Aldons Zumbergs un Ēriks Bērzkalns. Par novada domes vadītāju kļuva Gunārs Laicāns.

Pateicoties par dāvāto uzticību, G. Laicāns uzsvēra trīs prioritātes — izglītība, novada tēls un uzņēmējdarbība — un aicināja uz saskanīgu darbu. Jaunais priekšsēdētājs arī ieskicēja grūtības. Viņš esot pārlūkojis visu 5 apvienību programmās minētās labās ieceres, pārtulkojis tās naudas izteiksmē un salīdzinājis ar pašvaldības pašreizējo budžetu. Lai visu iecerēto veiktu, vajagot vismaz piecreiz vairāk naudas. Tā ka būs nopietni jādomā, jāvērtē un jālemj.

Deputāti vienojās, ka pirmdien, 17. VI, plkst. 18.00 pulcēsies uz sēdi, lai spriestu par komiteju sastāvu un izraudzītu priekšsēdētāja vietnieku. Jaunajam priekšsēdētājam tika ziedu klēpis un klātesošo aplausi, bet puķes saņēma arī visi jaunie tautas kalpi — gan tie ar stāžu, gan debitanti.

Saskaņu, sirdsgudrību un veiksim grūtajā darbā!

Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.06.14.pulkstenis_ir_uzvilkts.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki