Kukaiņu nakts

Jūlija pēdējā sestdienā, 27. VII plkst. 21.00 Dundagas novadā pie Šlīteres bākas notiks Slīteres nacionālā parka 90 gadu jubilejai veltīts pasākums «Slīteres Kukaiņu nakts».

Gaismošana. Kristapa Vilka foto

Unikālo, nu jau par tradīciju kļuvušo pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Latvijas Entomoloģijas biedrību.

Kukaiņi ir sugu skaita ziņā nozīmīgākā dzīvās dabas daļa. Savukārt Slīteres nacionālais parks ir viena no interesantākajām dabas teritorijām visā Latvijā, jo dabas daudzveidības ziņā reti kura īpaši aizsargājamā dabas teritorija var tam līdzināties. Daudzām kukaiņu sugām še ir vienīgā mājvieta Latvijā, un Šlīteres Zilo kalnu krauja, uz kuras atrodas Šlīteres bāka, ar tās platlapju mežiem ir lieliski piemērota mazajiem nakts lidoņiem.

Pasākuma programmas «nagla» kā allaž būs gaismas priekšnesums jeb kukaiņu gaismošana ar seškājainiem lidojošiem, rāpojošiem, lielākiem un mazākiem «aktieriem». Šoreiz līdzās sisinātājiem, dūcējiem un džinkstētājiem pasākuma muzikālo daļu kuplinās jaunie mūziķi «Cat from Japan» un «Vecpilsētas dziedātāji». Reizē ar kukaiņu bilžu šovu uzklausīsim entomologu stāstus, kāpsim bākā, lai vērotu Slīteres naksnīgos mežus no tās augstumiem. Improvizēta laboratorija dos iespēju vērot kukaiņus mikroskopā.

Uz tikšanos Šlīterē pie bākas! Ņemiet līdzi segu, uz kuras apsēsties, lukturīti, kas tumsā ceļu rādīs un rāmu, nesteidzīgu garu.

Andra Ratkeviča

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.07.16.kukainu_nakts.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki