«Mazā Barona taka 2013»

Tā kā šogad velomaratons «Barona taka» pēc pilnas programmas (Tartu – Dundaga) nenotiek, tā vietā 26. VII organizējam tepat vietējā «Baron bōgan» (ap 35 km) braucienu.

Tomēr, kā zināms, ieradumam — liels spēks. Un tā daļa iepriekšējo gadu braucēju arī devītajā Barona takas gadā jutuši neatvairāmu aicinājumu būt kopā šajā savdabīgajā pasākumā jau ierastajos datumos. Saorganizēties un īsti mīt pedāļus gan izdevies tikai maršruta Kurzemes daļā.

Tālākais gan viss notika gandrīz pēc ierastā scenārija. 22. VII vakarā padsmit veloceļotāju grupa, tai skaitā mūsu visu iemīļotais un apbrīnotais Edgars Račis, ieradās Valpenes «Jumaros», kur nakšņoja, un nākamajā dienā apbrauca arī tradicionālo Barona apli ap Dundagu. Tā kā grupā bija arī pāris jaunu dalībnieku, tad viss bija kārtīgi jāapskata. Tika pētītas Liepniekvalka alas, bužināti «Kalēju» zirgi, cilātas un pirktas Pāces dzijas, piestāts pie bānīšstacijas, protams, iepazīti Dundagas pils jaunumi un noslēgumā ar gardu muti baudīti ar «Jaunsniķeru» dižrauši.

Visi nosprieda nākamgad atkal sasparoties garajam braucienam no Igaunijas, lai Barona takas jubilejas gadu varētu godam nosvinēt.

Alanda Pūliņa, tūrisma organizatore

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.07.24.maza_barona_taka_2013.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki