Vasaras piedzīvojumā gar jūru

Kampaņas «Mana jūra» komanda aicina no 9. VII līdz 8. VIII doties ekspedīcijā gar Baltijas jūru.

Tās laikā notiek zaļās nodarbības un pārgājiena dalībnieki piekrastē lasa atkritumus. Maršruts ir no Papes līdz Ainažiem, tātad tas skar arī mūsu novada jūras malu. 23. VII kampaņas dalībnieki kopā ar Edgaru Milleru devās ekskursijā pa Mazirbi. 24. VII viņi nonāca Saunagā. Šajā dienā notika priecīga satikšanās ar kampaņas «Race for the Baltic» komandu — velosipēdistiem, kas no Zviedrijas līdz Dānijai dodas apkārt Baltijas jūrai. Tāpat pārgājiena dalībnieki noklausījās dabas pētnieka Viļņa Skujas stāstītajā, kā fotografēt savvaļas dzīvniekus un atpazīt noteiktu dzīvnieku pēdas, un aplūkoja Šlīteres bāku, kur spēlēja saksofonists Artis Gāga. 25. VII komanda kopā ar Dženetu Marinsku gatavoja un nogaršoja sklandraušus. Vakarā ekspedīcijas dalībniekus gaidīja tikšanās ar lībiešu kultūrvēsturnieci Baibu Šuvcāni.

Lai šī kampaņa notiktu, jāpateicas par atbalstu biedrībai «Zaļā josta» un Ventspils pilsētas domei, visiem zaļo nodarbību vadītājiem, kā arī organizatoriem: Jānim Ulmem, Baibai Prūsei, Zanei Ruģēnai-Bojārei, Sintijai Graudiņai-Bombizai, Agrim Bombizam un pārējai Vides izglītības fonda komandai! Paldies arī Mārtiņam Punduram un kampaņas «Mana jūra» brīvprātīgo komandai! Kā sacīja B. Prūse: «Tikai kopā ar viņiem ekspedīciju esam padarījuši par piedzīvojumu».

Kampaņa «Mana jūra» norisinās projektā «Baltic Marine Litter — MARLIN», ko īsteno ar Centrālās Baltijas jūras reģiona «Interreg IV» A programmas finansiālo atbalstu.

Vēl ir iespējams kaut uz vienu dienu pievienoties pārgājiena komandai. Šodien viņi atrodas Lapmežciemā, bet rīt būs Jaunķemeros. Vairāk informācijas tīmekļa vietnē www.manajura.lv. Par satikšanos Kolkas «Ūšos» lasiet augusta pirmajā «Dundadzniekā»!

Diāna Siliņa

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.07.30.vasaras_piedzivojuma_gar_juru.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki