Piensaimniekiem ministrijas augstākais apbalvojums!

Piensaimnieku lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (PLPKS) «Dundaga» bija to piena pārstrādes uzņēmumu vidū, kas Latvijas novadu siera dienā 10. VIII Valmierā saņēma Zemkopības ministrijas Atzinības rakstu. Apsveicot mūsu piena sievas un vīrus ar kārtējo panākumu un augsto novērtējumu, iespaidos par siera svētkos pieredzēto lūdzam dalīties PLPKS «Dundaga» vadītāju Gunti Pirvitu.

— «Siera klubs», kas vieno visus Latvijas lielos un mazos piena pārstrādātājus, šoreiz svētkus rīkoja Vidzemē. Savu Ķimeņu siera kroni, kas pie mums glabājās divus gadus, nodevām valmieriešiem. Jau sākumā pasākuma rīkotāji sumināja veiksmīgākos piena pārstrādātājus, un līdztekus 9 citiem piena produkcijas ražotājiem arī mēs saņēmām Atzinības rakstu par sasniegumiem piensaimniecībā. Acīmredzot esam paveikuši ko ievērības cienīgu arī ārpus Dundagas.

Siera diena ir liels pasākums, kurā piedalās piensaimnieki no visas Latvijas. Tas notiek katru vasaru, katru reizi citā vietā, bieži vien pieskaņojoties attiecīgās pilsētas svētkiem. Reizē tas ir arī liels šovs. Citus gadus ir bijis gardēžu pasākums, celtas siera būves, tērpi piekārtoti sieram. Šoreiz vīri un sievas cēla siera klučus un rituļus, sieru grilēja un vārīja zupā, notika vēl citādās izdarības un konkursi. Piedalās arī arodskolas, kas gatavos dažādus produktus no sieriem. Tā kā Valmiera nav īsti mūsu zona, tad mēs ar savu produkciju šoreiz nepiedalījāmies.

Paredzētais govju skaistuma konkurss un parāde gan izpalika. Taču šis pasākums notiks 14. IX Rīgā ar moto «Lauki ienāk pilsētā». Mūsu kooperatīva biedri par to jau zina, bet ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību vēlreiz aicinu: ja kāds saimnieks savas govis uzskata par pietiekami skaistām, viņš pie manis var pieteikties konkursam. Pie dalībniekiem ieradīsies komisija un vērtēs konkursantes. Labākās govis brauks uz Rīgu. Par transportēšanu un govju slaukšanu saimniekiem nav jāuztraucas, viss būs nokārtots! Pirmajām vietām sola lielus labumus. Šīm saimniecībām tiks liels gods un pazīšana visā valstī, es pieļauju, ka tādu govju teļš varētu maksāt 4–5 reizes dārgāk nekā parasti. Tā ka pamudinājums piedalīties ir!

Uzklausīja Alnis Auziņš

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.08.14.piensaimniekiem_ministrijas_augstakais_apbalvojums.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki