Skrējiens «Apkārt Latvijai» šķērso arī mūsu novadu

Šoreiz sīkāk iepazīstinām gan ar skrējiena norisi visā valstī, gan mūsu novadā.

Ieskatam — daži Ineses Dāvidsones, Aigas Ūdres un Jāņa Simsona tverti fotomirkļi.

Lāpu skrējienu svinīgi atklāja 15. VIII Rīgā, Brāļu kapos, kad pēc lāpu aizdegšanas skrējiena dalībnieki divās grupās uzsāka skrējienu gar Latvijas robežu, šķērsojot 50 Latvijas pašvaldības. Viena skrējiena dalībnieku grupa no Brāļu kapiem skrien caur Babītes novadu, Jūrmalas pilsētu, Engures, Mērsraga, Rojas, Dundagas un Ventspils novadu, Ventspils pilsētu, Pāvilostas un Grobiņas novadu, Liepājas pilsētu, kā arī Rucavas, Priekules, Vaiņodes, Saldus, Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas, Rundāles, Bauskas, Vecumnieku, Neretas, Viesītes, Aknīstes novadu, lai Subatē, Ilūkstes novadā, satiktos ar lāpnešiem no otras grupas, kas no Brāļu kapiem skrien caur Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas novadu, Daugavpils pilsētu un Daugavpils novadu. Skrējiena lāpnešiem koši dzeltenus T kreklus sagādājusi valsts akciju sabiedrība «Latvijas dzelzceļš».

Lāpu skrējiens noslēdzas 21. VIII ar skrējienu no Torņakalna stacijas Rīgā uz Esplanādi. Tur pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa — svinīgs lāpu sagaidīšanas pasākums.

16. VIII skrējiens aizsākās jau pulksten 4.45 Mērsragā, bet ap pulksten 10.00 lāpu nodeva Dundagas novada skrējējiem. Godpilno un patīkama satraukuma caurstrāvoto mirkli, saņemot degošo lāpu no iepriekšējā lāpneša un pēc noteikta ceļa posma veikšanas atdodot to nākamajam skrējiena dalībniekam, izbaudīja Jānis Langzams un Jānis Artis Simsons, Jānis Zvirbulis, Mairis Kehers, Elvijs Muņķevics, Kristers Soja, Aisma Brande, Gunārs Laicāns, Lauris Laicāns, Salvis Gološinskis, Andžela Lepere, Oskars Skarbinieks, Dāvis Vērdiņš, Laine Šmite, Mārcis Māgurs, Kaspars Kristiņš, Ance Freiberga, Ernests Salcevičs un Jānis Zingniks. Skrējēju pulku papildināja braši jaunieši no Talsu novada — Elēna Miezava, Marta Rubene, Kristaps Kļava, Arvis Robalds, Andris Robalds un Andrejs Zikovs. Pie Kolkas pagasta pārvaldes ēkas skrējiens uz mirkli apstājās, jo savas uzrunas un laba vēlējumus teica Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns un pulkvežleitnants Edgars Einiks. Par muzikālo noformējumu parūpējās Evita Ernštreite, Olita Kalna, Elīza Sakniņa, Dzintars Sakniņš un Aldis Pinkens, un kopīgi nodziedātā latviešu tautas dziesma «Mazs bij' tēva novadiņis» tā vien mudināja īstenot Gunāra Laicāna aicinājumu tuvākajā nākotnē apskriet apkārt arī mūsu novadam.

Patīkami, ka smaidi gandrīz ne uz mirkli nenozuda no skrējēju sejām, arī tad, kad diezgan smagā lāpa un karstie saules stari palēnināja raito soli. Paldies visiem skrējiena dalībniekiem, skrējiena «Apkārt Latvijai» organizatoriem, īpaši pulkvežleitnantam Edgaram Einikam, Dundagas novada pašvaldībai un domes priekšsēdētājam Gunāram Laicānam, Kolkas pagasta pārvaldes vadītājam Aldim Pinkenam, Kolkas jauktā kora diriģentei Evitai Ernštreitei un dziedātājiem, šoferīšiem Edgaram Kārklevalkam un Ilmāram Gleglu, pašvaldības policijas inspektoram Jānim Simsonam un Talsu novada Sporta nodaļas vadītājam Aivaram Pekmanim!

Atgādinu, ka 31. VIII norisināsies skrējiens «Sirdspuksti jūrai» maršrutā Dundaga — Mazirbe — Kolka. Iesildījušies šim pasākumam jau esam, un visi skriet gribētāji var pieteikties pa telefonu 26401344.

Aiga Ūdre

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.08.19.apkart_latvijai.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki