Visi sēnēs!

Rudens ir sēņu laiks. Kad kartupeļi novākti, labība nokulta, prāts tā vien nesas paņemt grozu un doties uz sev vien zināmām labajām sēņu vietām.

Cūcene, alksnene, kaut kāda beka… Bet šitā? «Nē, tādu nekad neesmu lasījusi, mana mamma arī tādu nelasīja, lai paliek augam…» Pieeja, protams, saprātīga, bet daudzas garšīgas sēnes tādā veidā arī paliek mežā. Bet varbūt šajā jomā varam kaut ko mainīt? Ir gandrīz neiespējami mācīties sēnes atpazīt tikai pēc sēņu grāmatām, jo attēlos tās gan izskatās dekoratīvas, bet nereti svarīgas detaļas — lapiņu krāsa, kātiņa forma u.tml., kas ir būtiskas sēņu atpazīšanā, — fotogrāfijā nav redzamas.

Tādēļ aicinām visus sēņu mīļotājus — gan iesācējus, gan tos, kas sevi uzskata par profesionāļiem, sestdien, 5. oktobrī plkst. 10.30 Dundagas pils mazajā zālē uz Sēņu semināru. Semināra pirmajā daļā Dabas muzeja Botānikas nodaļas vadītāja Inita Dāniele, zinošākā sēņu speciāliste Latvijā, pastāstīs par sēņu iedalījumu, par to, kādas pazīmes jāņem vērā to atpazīšanā, atbildēs uz jautājumiem. Ja dalībnieki būs groziņā paņēmuši līdz sev nezināmās sēnes, lektore palīdzēs atpazīt arī tās.

Semināra otrajā daļā pēc kafijas un smalkmaizītēm brauksim uz mežu, staigāsim, lasīsim groziņos visu, ko pazīstam un nepazīstam, īpašu uzmanību vēršot nevis uz baravikām, bet uz tām — ar tievajiem kātiņiem. Noslēgumā veidosim paši savu sēņu izstādi, mācīsimies svešās sēnes pazīt un atcerēties.

Seminārs tiek rīkots ar Valsts lauku tīkla atbalstu, tādēļ dalībniekiem tas ir bezmaksas. Jārēķinās vienīgi, ka brauciens uz mežu notiks ar personiskajiem transporta līdzekļiem.

Interesentiem lūgums iepriekš pieteikties, lai mēs zinātu, cik daudz kafiju vārīt — telefons 20222041.

Uz tikšanos!

Alda Velvere,
LLKIC Meža konsultāciju centra
Kurzemes nodaļas vadītāja vietniece,

Daces Iraida foto

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.10.02.visi_senes.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki