Mežstrādnieki, mācīsimies!

Dundagā 13., 20., 27. XI un 4. XII notiks kursi mežstrādniekiem, kas ļaus iegūt apliecības.

Arī strādājot ar motorzāģi un krūmgriezi, vajag tiesības. Pret šīm prasībām parasti izturamies nenopietni. Pašlaik neviena institūcija nekontrolē, vai cilvēks ievēro darba drošības prasības, ja viņš strādā pats savā mežā. Nolīgstot darbam kādu citu, lieta kļūst daudz nopietnāka, jo, notiekot nelaimes gadījumam, liela daļa atbildības gulstas uz darba devēju. Pirms līguma slēgšanas viņam jāpārliecinās, vai strādnieks ir apmācīts attiecīgo darbu veikšanai. Arī a/s «Latvijas valsts meži» nepieļauj, ka, piemēram, jaunaudzes koptu cilvēki bez attiecīgas apliecības, un to kontrolē arī Valsts darba inspekcija.

Parasti motorzāģu vadītāju kursi ir ilgi, arī cena nav maza. Tagad dundadznieki un arī citi var līdzvērtīgu dokumentu saņemt pēc četru dienu mācībām. Turklāt lēti — par Ls 12,10, jo kursu izmaksas sedz Eiropas Savienība (ES). Kursi notiks Dundagā trešdienās: 13., 20., 27. XI un 4. XII. Pirmajās dienās pils mazajā zālē paredzētas teorētiskās mācības, kurās stāstīs arī par audžu kopšanas mežsaimnieciskajiem pamatiem, izcērtamo koku izvēli u.tml. Nākamās dienās notiks praktiskās nodarbības. Protams, divu dienu laikā diez vai izdosies apgūt pamatīgas darba prasmes, ja iepriekš tāds darbs nav darīts. Mācības drīzāk paredzētas, lai padarītu likumīgas agrāk iegūtās prasmes. Mācības noderēs arī meža īpašniekiem, kas, lai arī savā mežā nestrādā, tomēr vada darbus.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ jāpiesakās iepriekš pa telefonu 20222041 Aldai Velverei. Sīkākas ziņas var jautāt Dundagas novada lauku attīstības speciālistei Ilzei Šteinei.

Mežu īpašniekus varbūt interesēs arī citi Meža konsultāciju pakalpojumu centra rīkoti semināri un mācības. 7. XI Talsos, Krišjāņa Valdemāra ielā 21a, notiks seminārs par jaunāko meža likumdošanā un ES līdzekļu piesaistē. Pārrunāsim arī, kā visizdevīgāk pārdot cirsmu vai meža īpašumu. Piedalīsies komercfirmu pārstāvji.

Savukārt medniekus varētu interesēt mācības par PVD prasībām gaļas pirmapstrādē 11. un 12. XI Šķēdes «Mežsargmājā». Abas mācības ir bezmaksas, jo notiek ar ES atbalstu.

Lejuplādēt programmu

Alda Velvere,
Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Meža konsultāciju pakalpojumu centra Kurzemes nodaļas vadītāja vietniece

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.10.25.mezstradnieki_macisimies.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki