Mārtiņdiena Mazirbē

7. XI pievakarē Mazirbes internātpamatskolā uzņēmīgās Veronikas Milleres vadībā norisinājās Mārtiņdienai veltīts pasākums lībiskās noskaņās.

Iesākumā visi dalībnieki uzzināja par svētku paražu vēsturiskajiem simboliem, kurus klātesošie veiksmīgi interpretēja praktiski, saklājot Mārtiņdienas tradicionālo mielasta galdu.

Turpmākajā vakara gaitā skolēnus iesaistīja radošajās darbnīcās — meitenes apguva tradīcijām bagāto Elmas Zadiņas sklandraušu cepšanas mākslu, zēni, vadoties pēc meistarīgajām Alvila Krūzes instrukcijām, izgatavoja sev oriģinālas Mārtiņdienas maskas, savukārt paši mazākie audzēkņi Ingas Leontjevas un Skaidrītes Krastiņas uzraudzībā radīja krāšņus svētku rotājumus.

Pēc stundas, kad skolas zāle bija izdekorēta, krāsnī smaržoja dižrauši, bet daži pasākuma dalībnieki bija pārvērtušies kazās, stārķos un spokos, visi atkal pulcējās vienkopus, lai uzmanīgi klausītos, kā senie lībieši svinēja šo ražas novākšanas dienu. Pasākums vainagojās ar vispārēju jautrību rotaļās, neviltotu azartu mīklu minēšanā un lielisku svētku mielastu, kura gardākā sastāvdaļa neapšaubāmi bija vēl kūpošie dižrauši.

Dārta Urbāne

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.11.08.martindiena_mazirbe.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki