Kolciniece Ilze Soja koncertprogrammā «Manas tautas dziesmas»

No 8. XI pie «Latvijas Radio 2» klausītājiem ir devusies jaunā koncertprogramma «Manas tautas dziesmas», kas ir kā dāvana Latvijas valstij 95 gadu jubilejā. Kopā ar populārajiem dziedātājiem katrā koncertā uzstājas arī kāds no klausītājiem, kas šo iespēju ieguvis sīvā konkurencē. 15. XI koncertā Tukumā uzstāsies kolciniece Ilze Soja ar dziesmu «Dziedāj’ tautu tīrumā».

Koncertprogrammas repertuāru veidojuši vairāk nekā pustūkstotis «Latvijas Radio 2» klausītāju un «Latvijas Avīzes» lasītāju, kas septembrī balsoja internetā un aizpildīja anketas, atzīmējot trīs visskaistākās latviešu tautas dziesmas. Noskaidrots populārāko tautas dziesmu piecinieks: «Pie Dieviņa gari galdi», «Bēdu manu, lielu bēdu», «Pūt, vējiņi!», «Mazs bij’ tēva novadiņ(i)s» un «Nāk rudentiņ(i)s».

Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā Latvijas 95. dzimšanas dienas nedēļā skanēs latviešu tautasdziesmas jaunos, etnopopa manierē veidotos aranžējumos kopā ar Jubilejas orķestri Jāņa Strazda un Kristīnes Kārkles–Puriņas vadībā. Uz skatuves kāps krāšņa izpildītāju buķete: Ingus Pētersons, Liene Šomase, Andris Ērglis, Atis Auzāns, Antra Stafecka, Ivo Fomins, Dainis Skutelis, Emīls Balceris un Kristīne Kārkle–Puriņa.

Nākamie koncerti būs 15. XI Tukuma kultūras namā, 16. XI Jelgavas kultūras namā un 17. XI Liepājā, Olimpiskā centra Rožu zālē. Izsludināts arī papildkoncerts gada nogalē — 16. XII Rīgā, Dailes teātrī. Biļetes nopērkamas «Biļešu Paradīze» kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Apkopoja Inora Sproģe

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.11.13.kolciniece_ilze_soja_koncertprogramma_manas_tautas_dziesmas.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki