Vīrietis senajās fotogrāfijās

Līdz 26. XI bibliotēkā skatāma grāmatu kolekcijas izstāde un ceļojošā izstāde «Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās».

Līdz 26. XI bibliotēkā skatāma grāmatu kolekcijas izstāde un ceļojošā izstāde «Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās».

Kultūras projekta «Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās» grāmatu kolekcijas izstādē piedāvājam iepazīties ar 2012. un 2013. gadā izdotajām latviešu oriģinālliteratūras grāmatām. Interesenti var pierakstīties šo grāmatu lasīšanai pēc 26. XI.

Tāpat apskatāma Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ceļojošā izstāde «Vīrieša skats: vīrietis senajās fotogrāfijās», kurā apkopoti foto uzņēmumi no LNB krājuma un vairāku privātpersonu arhīviem, kas aptver laiku no 19. gs. beigām līdz 20. gs. vidum.

Foto ekspozīcija piedāvā aplūkot vīrieša attiecības gan ar sievietēm un bērniem, gan tehniskām lietām. Tāpat fotogrāfijas rāda vīrieti darbā un atpūtā, kā arī iepazīstina ar to laiku profesiju un vaļasprieku izvēli. Savukārt citas apliecina, cik liela nozīme vīrieša dzīvē ir stilam, draudzībai un labai kompānijai.

Lai gan izstādes foto uzņēmumos redzamos vīriešus no mūsdienām šķir ievērojams laiks, tie katrā ziņā sevi apliecina tikpat dažādi un daudzpusīgi kā šodien — gan nopietni un atbildīgi, gan nepiespiesti un jautri. Tādējādi, aplūkojot senās fotogrāfijas, varam ieraudzīt ne tikai vienkārši reiz dzīvojošus cilvēkus, bet varam arī novērtēt tā laika aktuālos notikumus, modes, izklaides un paradumus, tāpat arī nojaust, kas tolaik ir bijis nozīmīgs un kas nav pat uzskatīts par iemūžināšanas fotogrāfijās vērtu.

Ruta Emerberga,
informācija arī no http://www.lnb.lv

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.11.13.virietis_senajas_fotografijas.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki