Pārbaudīs sirēnas

Piektdien, 6. XII, plkst. 10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uz trim minūtēm visā Latvijā iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu un to centrālās vadības pults darbībā un skaņas signāla dzirdamību.

Trauksmes sirēnas iedarbinās atbilstoši Ministru kabineta (MK) 07.08.2007. noteikumu Nr. 530 «Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtība» 17. punktam.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāk rīkoties nevajag. Viesnīcu administrācijai jāinformē ārvalstu klienti par gaidāmo pārbaudi, lai nerastos panika.

Ja iepriekš iedzīvotāji nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tad, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un ieteikumus par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.

Sirēnas uzstādītas tā, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma.

Saskaņā ar MK noteikumiem par «Civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas izveidošanas, izmantošanas un finansēšanas kārtību» trauksmes sirēnu gatavību, iedarbinot trauksmes sirēnas uz trim minūtēm, pārbauda ne retāk kā divas reizes gadā — maijā un novembrī. Par trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi ar trauksmes sirēnu iedarbināšanu iedzīvotājus informē plašsaziņas līdzekļos trīs dienas iepriekš un nekavējoties — pēc trauksmes sirēnu ieslēgšanas, informējot, ka pārbauda trauksmes sirēnu gatavību.

Inga Vetere,
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece,
tel. 67075871, 26183300

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.12.03.parbaudis_sirenas.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki