Neatliksim naudas lietas uz gadu miju!

Pāreja uz eiro Latvijā notiks iedzīvotājiem draudzīgi, tomēr bankām priekšā ir apjomīgs un sarežģīts uzdevums. Tādēļ banku klientiem jārēķinās ar pārtraukumiem dažu finanšu pakalpojumu pieejamībā. Latvijas Komercbanku asociācija aicina naudas lietas neatlikt uz pēdējo brīdi un noskaidrot gadu mijas dienās nepieciešamā finanšu pakalpojuma darba laiku savas bankas interneta lapā vai zvanu centrā.

«Gada nogalē un gadu mijā īsāki dažu banku pakalpojumu darba laiki ir ierasta lieta. Tā kā Latvijā 1. janvārī mainās nacionālā valūta, šogad svētku laikā iedzīvotājiem finanšu lietas jāsaplāno laikus. Visērtāk Jauno gadu un eiro sagaidīs tie iedzīvotāji, kas skaidro naudu būs iemaksājuši savā bankas kontā un norēķiniem izmantos maksājumu kartes. Ja vajag citu bankas pakalpojumu, atsevišķi jāpārliecinās par tā pieejamību savā bankā,» saka Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Maksājumu kartes — labākais veids, kā sagaidīt eiro

Norēķinos ar banku maksājumu kartēm īpaši pārtraukumi nav plānoti. Tomēr maksājumu karšu darbībā var būt vērojami īslaicīgi traucējumi starp 31. XII plkst. 23.00 un 1. I plkst. 00.30, kad uz eiro pārslēdzas banku vai uzņēmēju IT sistēmas. Traucējumu gadījumā jāuzgaida un jāmēģina maksāt ar karti vēlreiz. Ja kādi izdevumi paredzami tieši gadumijā, tomēr ieteicams nodrošināties ar darījumam nepieciešamo skaidras naudas daudzumu. Gadumijas naktī nedarbosies maksājumi internetā ar dažu banku kartēm.

Bankomāti eiro izdos īsi pēc gadumijas, valūtu pārslēgšanai paredzams tehnisks pārtraukums

Bankomāti eiro sāks izdot stundas laikā pēc gadumijas. Lielākajai daļai bankomātu paredzams pusstundas tehniskais pārtraukums laikā starp 31. XII plkst. 23.30 un 1. I plkst. 1.00. Daļu bankomātu pakāpeniski izslēgs un sagatavos eiro jau no 30. XII.

Ja maksājums jāsaņem vēl 2013. gadā, tas jāveic laikus

Gada nogalē plānotiem maksājumiem jānoskaidro to izpildes termiņi atkarībā no maksājuma valūtas un tā, vai saņēmējs ir savas vai citas bankas klients. Lai citas bankas klients garantēti saņemtu maksājumu vēl 2013. gadā, tas jāveic līdz 30. XII pusdienlaikam un maksājumu iesniegšanas termiņi jānoskaidro savā bankā. Dažas bankas iekšbankas maksājumus veiks pat līdz 31. XII vakaram.

Internetbanku pāreja uz eiro — vidēji 12 stundās

Vairākumā internetbanku funkcionalitātes ierobežojumi — skatīšanās režīms vai izslēgšana— paredzēti no 31. XII pēcpusdienas līdz 1. I priekšpusdienai, iekļaujoties 12 stundās. 1. I internetbankās funkcionalitāte atgriezīsies pakāpeniski, vispirms ļaujot apskatīt konta atlikumu eiro, tad veikt arī pārējās darbības. Atsevišķos gadījumos internetbanku darbības ierobežojumi var būt ilgāki — no 30. XII pēcpusdienas.

Banku filiālēs brīvdienās un svētkos īpaši darba laiki

2013. gada nogalē ir daudz brīvdienu un svētku dienu, tādēļ savas bankas filiāļu darba laiks jānoskaidro iepriekš. Dažu banku filiāles strādās arī brīvdienās un svētku dienās, to skaitā 30. XII, 31. XII un 1. I. Gadumijas dienās banku filiālēm būs saīsināts darba laiks. 2014. gada pirmajā darba dienā, 2. I, banku filiāles strādās parastā režīmā. Svarīgi atcerēties, ka no 1. I latus un santīmus uz eiro pēc oficiālā kursa un bez komisijas maksas mainīs jebkuras bankas filiālē, kura piedāvā klientiem skaidras naudas pakalpojumus.

Papildu informācija

Baiba Melnace,
Latvijas Komercbanku asociācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 29265135
E-pasts: baiba.melnace@bankasoc.lv

Elīna Kalniņa,
Komunikācijas aģentūras/ Edelman Affiliate
eiro komunikācijas koordinatore
Tālr. 22018527
E-pasts: elina.kalnina@ka.lv

You could leave a comment if you were logged in.
zinas/2013.12.13.neatliksim_naudas_lietas_uz_gadu_miju.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki