Kā labāk apskatīt Dundagas novada domes lapas

Nedēļa 47/2022
d.m.Y H:i
DienaNotikumi Dundagas novadā
21.11.
Pirmdiena
22.11.
Otrdiena
23.11.
Trešdiena
24.11.
Ceturtdiena
25.11.
Piektdiena
26.11.
Sestdiena
27.11.
Svētdiena
DienaNotikumi Dundagas novadāZiņas

Salidojums Kolkas mūzikas skolā

7. XII plkst. 18.00 Kolkas mūzikas skolas 20 gadu jubilejas koncerts un absolventu salidojums.

Plkst. 22.00 balle, spēlē grupa «Zvaigžņu lietus» un Kolkas mūzikas skolas absolvents Ingus Lelis. Ieeja Ls 2.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Ritmiskās mūzikas meistarklase

Trešdien, 4. XII plkst. 10.30–14.30, Dundagas Mākslas un mūzikas skolā mūsdienu ritmiskās mūzikas, kas balstīta uz afroamerikāņu tradīcijām, meistarklase ansambļu spēlē.

Pasniedzēji: Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogi Maija Lāce (metālpūšamie instrumenti), Renārs Lācis (koka pūšamie instrumenti) un Kaspars Grigalis (sitamie instrumenti).

Aicināti piedalīties koka un metālpūšamo instrumentu pasniedzēji, kā arī sitaminstrumentālisti.

Plkst. 13.00 koncerts. Piedalās Ventspils saksofonu kvartets un metālpūšamo instrumentu kvintets «Ventspils Brass».

d.m.Y H:i · 0 Comments

Pašā galvaspilsētas sirdī — Dundagas pilsmuiža

Ilmāra Znotiņa foto

Pie tirdzniecības centra «Origo» Rīgā izveidots deviņus metrus plats interaktīvs un izglītojošs dizaina objekts «Saules pulkstenis — Origo Universi», kas ikvienu rosina noteikt laiku un iepazīt Latvijas viduslaiku pilis un nozīmīgākos objektus Eiropas pilsētās. Ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis var aplūkot arī informāciju par Dundagas pilsmuižu.

Izmantojot koordinātas, kas atzīmētas uz vietzīmēm — 11 Latvijas viduslaiku pilīm un 10 nozīmīgākiem kultūras objektiem Eiropas pilsētās —, iespējams uzzināt vairāk par konkrēto kultūras objektu, arī nolasīt Dundagas pilsmuižas koordinātes un savā mobilajā ierīcē uzreiz uzzināt vairāk par Dundagas pilsmuižas vēsturi.

Dundagas pilsmuižu būvēja 13. gs. 3. ceturksnī kā Rīgas domkapitula kastelas tipa pili uz mākslīgi veidotas salas. Savukārt 17. gs. beigās to pārbūvēja par muižnieku kungu māju. 1905. gada revolūcijā pils atkal nodega, un 1909. gadā to sāka atjaunot pils īpašnieks Kristiāns fon der Ostenzakens. Pils vārtu torņa fasādē apskatāmi 7 bijušo pils īpašnieku ģerboņi, kas veidoti 20. gs. sākumā.

→ Read more...

d.m.Y H:i · 0 Comments

Eņģeļu ekspresis Talsos

Svētdien, 1. XII plkst. 17.00, Eņģeļu ekspresis ieradīsies Talsos — Pilsētas laukumā.

Palīdziet radīt brīnumu, piepildot Kurzemes bērnu sapni — dzīvot! Ziedojiet iekrātās monētas, jo arī ar mazumiņu var paveikt lielas lietas.

Iedegsim kopā Talsu pilsētas lielo egli!

Eņģeļu ekspresi dāvina «Swedbank». Paldies jums saka Ziedot.lv, «Rimi», LNT.

«Domas zem sniega klusumā»

Afiša

15. XII plkst. 13.00 Dundagas pils lielajā zālē Dundagas Mākslas un mūzikas skola rīko koncertu «Domas zem sniega klusumā».

«Celsim sirdis, celsim smaidus tiem, kas to vismazāk gaida! Sniegā zīmēsim eņģeļus ar savām drānām, lai domas mūs pārņem, Un tad ar skaņām, dziedot melodijas, celsimies augstu gaisā …»

Ilmārs Šterns

Pārsteidzošais Ziemassvētku stāsts, kas caur gadu simtiem saglabājis savu sākotnējo noslēpumainību, cerību pilno gaišumu un nebeidzamo ticību, iedvesmojis komponistus, dzejniekus, māksliniekus, domātājus un uzrunājis vienlīdz spēcīgi gan sendienās, gan 21. gadsimtā.

Ventspils Mūzikas vidusskolas pedagogs Ilmārs Šterns un vokālās klases audzēkņi priecēs jūs koncertā, kur caur dažādu valstu un dažādu paaudžu komponistu mūziku izteiks savas jūtas un domas par mūžīgo un arvien aktuālo vēstījumu.

Ieeja brīva.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Adventes koncerts Kolkā

30. XI plkst. 16.00 Kolkas tautas namā Adventes koncerts.

Muzicēs vijolnieks Edgars Ziņģe, piedalīsies Kolkas ev. lut. draudzes mācītājs Kārlis Irbe. Darbosies rokdarbnieku tirdziņš.

d.m.Y H:i · 0 Comments

Novusa dubultspēļu rudens turnīra 2013 rezultāti

Pēc noslēdzošā, trešā sacensību posma, ir noskaidroti turnīra labākie spēlētāju pāri. Trešajā posmā labākie spēlētāji bija un pirmo vietu ieguva Oskars Sproģis un Ivo Fridrihsons, otrajā vietā - Mairis Kehers un Toms Stārķis, trešajā vietā Aldis Tindenovskis un Krišs Tindenovskis.

Saskaitot kopā visos turnīra posmos iegūtos punktus, kļuva skaidrs, kuri spēlētāju pāri ir ieguvuši turnīra galveno balvu - kausu. Šoreiz kauss tika aizvests uz Dundagu. To ieguva Ēriks Blumbergs un Jānis Cirvelis. Trešajā posmā Jāņa Cirveļa vietā spēlēja Viesturs Sāmītis, bet turnīra dalībnieki jau sākumā vienojās, ka šāda spēlētāju maiņa sacensību gaitā ir pieļaujama. Otro vietu ieguva Mairis Kehers un Toms Stārķis, trešo vietu draudzīgi sadalīja Oskars Sproģis, Ivo Fridrihsons un Aivis Kalniņš, Aleksandrs Hruščovs. Apsveicam uzvarētājus!

Lejuplādēt rezultātu tabulu.

Aiga Ūdre

d.m.Y H:i · 0 Comments

«Kolkasraga» jubileja

21. XI atklājot jaunu informācijas stendu, 10 gadu jubileju vispirms pašā ragā, pēc tam Kolkas tautas namā svinēja SIA «Kolkasrags» un tā izpilddirektors Jānis Dambītis.

Kā vakara gaitā teica Elmārs Pēterhofs — šeit mēs sastopamies ar veiksmes stāstu, jau tāpēc vien, ka citur Latvijā pašā piekrastē nav tamlīdzīgu apmeklētāju centru. Kā apsveikumā sacīja Kolkas pagasta pārvaldes vadītājs Aldis Pinkens: Jānis aizvien vairāk līdzinās Kolkasragam un otrādi. Šo rindiņu autors varētu pievienot parafrāzi: sakām «Kolkasrags», domājam Dambīšjānis, sakām Jānis, domājam «Kolkasrags».

Vakars izvērtās saistošs, saturā piesātināts, un visi no kuplā apsveicēju pulka savulaik bija pielikuši roku jubilāra labo nodomu balstīšanā.

Lai sekmes arī turpmāk!

Alnis Auziņš
Ineses Dāvidsones foto

Vairāk nākamajā «Dundadzniekā».

d.m.Y H:i · 0 Comments

Pils pagalms atjaunots

19. XI uz pils pagalma pieņemšanu salonā pulcējās novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns, Kultūras pils direktore Baiba Dūda, projekta vadītājs Guntis Kārklevalks, Būvvaldes vadītājs Uģis Kaugurs, arhitekts Andis Špaks un darbu izpildītājfirmas SIA «Erteks» vadītājs Edvīns Rodziks.

→ Read more...

d.m.Y H:i · 0 Comments

<< Newer entries | Older entries >>


ievads.txt · Labota: d.m.Y H:i (ārpussistēmas labojums)
Recent changes RSS feed Creative Commons License Donate Minima Template by Wikidesign Driven by DokuWiki